TÜKETİCİ KURULUŞLARI SORGULAMA


Tüketici kuruluşları sorgulama işlemi tüketicilerin örgütlenip bir araya gelerek haklarını savunabildikleri günümüzde bilgi ve hak arayışında bulunmak üzere değerlendirilen internet uygulamasıdır. Bilindiği gibi alınan hizmet ya da malın hasar ve uygunsuz bulunması halinde satıcı firmalar belli bir sistem içinde haklarını koruyabilmektedir. Ancak tüketici kesim bu konuda fazla bilgi sahibi olmaması nedeni ile hak aramaktan yoksun kalmaktadır.

İnternet üzerinden yapılacak e devlet tüketici kuruluşları sorgulama işlemi ile bu yönde örgütlenerek oluşturulan platformlara ulaşım imkânı sağlanmaktadır.  Tüketici bu iletişim ile yaşadığı olumsuzluğu ve hakkını ne gibi uygulamalar ile arayabileceği konusunda bilgi sahibi olabilmekte ve mağduriyeti sona erebilmektedir. Tüketici kuruluşları sorgulama işlemleri için aşağıda verilen link üzerinden işlem yapılabilmekte ve bu yönde hizmet sunan adreslere ulaşılabilmektedir.

Tüketici kuruluşları sorgulama işlemlerini yapacak kişilerin herhangi bir zorluk yaşamaması için tüketici kuruluşları sorgulama formu çok basit bir şekilde hazırlanmıştır. Bu açıdan yapılacak sorgulamalarda istenen bilgilerin girilmesi ile birlikte tüketici kuruluşlarının detaylı bilgilerine erişim sağlanabilecektir.

Sorgulama yapılması için aşağıdaki bağlantı üzerinden e devlet sitesine giriş yapıldığında yukarıdaki gibi bir ekran görülecektir. Bu ekranda yer alan üyelik girişi bölümünden üyelik girişi yapıldıktan sonra tüketici kuruluşları sorgulama formu açılacaktır. Formun doldurulmasının ardından ise sistem tarafından sorgulama bilgileri doğrultusunda kuruluşların detayları ekranda görülecek ve inceleme ile birlikte tüm detaylar öğrenilecektir.


2 Comments Posted

  1. ben bir anneyim sayın başbakanlarım ve çalışanlar benim oğlum bimde çalışıyordu 9,5 sene oldu evli ve bir çocuğu var. birgün ailecek arabamızla şuanda hatırla.acil gidiyorduk bimden çıkış saati onuda bana bir avuç anahtar verdi bende çantama koydum sabah işe giderken verdim mağazayı açan 1 taneymiş onu vermemişim oğlum işe yalova termal bimde çalışıyor çantamda kalmış oğlum bana çantadamı diye ben onu panikle bulamadım o anda tabi oraya bölge sorumlusu gidiyor oğluma kızıyor ve tabi anahtar saklandı o anda sonra buldum bölge sorumlusuna verdim sora 2 ay oldu şimdi oğlumu işten çıkardılar ve şimdi mağazayı zarara sokmaktan tazminatını vermiyorlar acaba alabilirmiyiz sizlerden biri gelipte bölge sorumlularını bir araştırsa kendilerinde ne hatalar var 10 senede toplu parayı vermemek için oğlumu çıkarttılar saygılar ve hayırlı günler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*