OTOBÜSÜM NEREDE MOBİETT


İstanbul Büyük Şehir Belediyesi tarafından uygulamaya konan otobüsüm nerede mobiett uygulaması ile bulunduğunuz yere yakın otobüsleri, bulunduğunuz durağa kaç dakikada geleceğini, kalkış saatlerini yollarda başlatılan çalışmaları trafik sorunlarını öğrenebilirsiniz.

Mobiett, İstanbul Büyükşehir Belediyesi İETT İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nün geliştirdiği anlık toplu ulaşım bilgisini, otobüs konum sunucusu, durak bilgi sunucusu ve otobüs- hat-durak analiz sunucusu ile almanızı sağlayan bir uygulamadır.

Başta İstanbul olmak üzere Dünya kentlerinin toplu ulaşım verilerine ulaşabilirsiniz. İstanbul’a ait canlı otobüs verisi sunuyor. Dilediğiniz an, istediğiniz durağa ait otobüs güzergah bilgilerine, varış saatlerine anlık olarak cep telefonunuzdan ulaşabilirsiniz.

MOBİETT’in yeni versiyonunda özellikle görme engelli yolcuların talepleri doğrultusunda bir alarm sistemi geliştirildi. Özellik, istenilen durağa ve hatta ait otobüs gelmeden belirtilen zaman kadar önce alarm çalmasını sağlıyor. Böylece harita üzerinde kendi konumu ve otobüs duraklarının konumlarını da görebilen kullanıcılar, duraktan hangi hatların geçtiğine, otobüslerin hareket saati bilgilerine ve hatlara ait güzergah bilgilerine de kolayca ulaşabiliyor. Uygulama sayesinde yolcular durağa gitmeden planlama yapabiliyor.

MOBİETT Akıllı Durak uygulaması sayesinde İstanbul genelinde bulunan 11 bin durağın tamamını akıllı durağa dönüştüren İETT, 6 bine yakın otobüsün durağa varış sürelerinin gerçek zamanlı olarak kullanıcılara verilebileceği bir altyapı sunuyor. MOBİETT ayrıca İETT ile daha kolay iletişime geçilmesini sağlayan “Beyaz Masa” özelliğiyle de yolcularla anlık iletişim imkanı veriyor.

İstanbul Senin Uygulaması

İstanbul Senin’i uygulama mağazalarından indirdiğimizde herhangi bir üyelik oluşturmadan ana hatlarıyla kullanabiliyoruz. Ancak uygulama bir “super app” olduğu için, yani birden çok uygulamayı bir araya getirdiği için bir noktada üyelik oluşturmanız gerekiyor. Bunun için ilk olarak size telefon numaranız soruluyor ve uygulamada hesap aktivasyonunu yapabilmek için telefon numaranıza gelen kodu yazmanız gerekiyor. Akabinde isim, soyisim, e-posta adresi gibi sorulara cevaplarınızı veriyor ve üyeliğinizi oluşturabiliyorsunuz.

NEDEN İSTANBUL SENİN? Herkesin ücretsiz indirip, güvenle ve kolaylıkla kullanabileceği İstanbul Senin’de ulaşımdan fatura ödemelerine, alışverişten finansal hizmetlere kadar birçok çözüm bir arada yer alacak ve vatandaşların tek yerden ihtiyaç duyabileceği tüm alanlarda fayda elde etmesi sağlanacak. İstanbul halkına ürün ve hizmetlerini sunacak kurum ve şirketler İstanbullulara tek yerden ulaşıp bu güvenli pazar yerinin sağlayacağı fırsatlardan yararlanacak. Uygulama, şehrin dinamizmini arttıracak, paylaşımı ve yardımlaşmayı çoğaltacak.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*