E NABIZ GİRİŞ


E nabız uygulaması bir Sağlık Bakanlığı uygulaması olup vatandaşlarımızın kişisel sağlık kayıtlarının tutulduğu devlet hizmetidir. E nabız hastaların yada tetkik, tahlil yaptıran kişilerin ve profesyonel sağlık çalışanlarının tüm bu bilgilerini tek bir uygulama üzerinden görebildikleri mobil uyumlu internet uygulamasıdır. Hakkınızdaki muayene, tetkik, tahlil ve diğer tüm işlemlerin özel yada devlet hastanesi ayırımı olmadan kişisel sağlık özgeçmişinize enabız uygulaması ile ulaşabilirsiniz.

Bu sayede farklı zamanlarda farklı sağlık kuruluşlarına gittiğinizde sizile ilgilenen doktor e nabız üzerinden sizin daha önce tüm sağlık verilerinize ulaşabilir. Böylelikle her defasında veri toplama adına gerekli gereksiz bir çok işlemden kurtulursunuz.

E-NABIZ’A NASIL GİRİŞ YAPARIM?

E nabız sistemine girmek için 2 yol vardır. Bublar enabiz.gov.tr ve turkiye.gov.tr adresleridir. Her iki yolda kimlik doğrulama ve şifre işlemi gerekmektedir.

E nabız uygulamasında sağlık geçmişim, sağlık profilim, profil bilgilerim, sağlık tesisi ziyaretlerim, reçetelerim, raporlarım, hastalıklarım, tahlillerim, kemik iliği ve kan bağışı, alerjilerim, acil durum notlarım, dökümanlarım, erişim bilgilerim, veri ekleme, tansiyon, nabız, şeker, ağırlık, organ bağışı, randevu işlemleri gibi işlem gerektiren yada sadece görüntüleme yapabileceğiniz bir çok başlık yer almaktadır.

E nabız giriş yapmak için enabiz.gov.tr yada turkiye.gov.tr adreslerini kullanmalısınız.Açılacak ekranlarda sizlerden tc kimlik numarası ve şifre yolu ile doğrulama istenecektir. Daha önce e nabız kullanmadıysanız öncelikle kayıt olmanız gerekmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*