TRAFİK YOĞUNLUK HARİTASI


Trafik yoğunluk haritası sürücülerin kullanacağı güzergâhtaki trafiğin yoğunluğu hakkında bilgi alabilmesine olanak sağlar. Elektronik uygulamaları,  web uygulamaları ve android cep telefonlarında kullanım özelliği olan trafik yoğunluk haritası uygulaması kullanıcının izleyeceği güzergâhtaki trafik akışı bilgilerini grafiksel ya da rakamsal olarak aktarabilme imkânı sunmaktadır.

Anlık kaza bilgilerini aktarabilen, otomatik olarak bilgileri güncelleme özelliği bulunan yol haritası uygulaması, izlenilen yol üzerinde yağış buzlanma gibi olumsuz hava koşullarını da kullanıcıya aktarabilmektedir.

Ayrıca trafik yoğunluk haritası uygulamasında yolculuğun başlangıç ve varış noktası seçildiğinde yol üzerindeki yoğunluk sıralı olarak kullanıcının bilgisine sunulmaktadır. Bunun yanı sıra seyahat süresi ile ilgili tahmini zamanlama bilgileri de aynı uygulama içerisinde kullanıcın bilgisine sunulmaktadır.

İBB cep trafik uygulaması sayesinde İstanbullular kentin trafik akışını yoğunluk haritası üzerinden anlık olarak kontrol edebilmektedirler. Uygulamayı cep telefonunuza indirerek gerekli kurulumu yapıp hemen kullanmaya başlayabilirsiniz. Uygulama tamamen ücretsiz bir hizmettir.

İBB cep trafik uygulaması haricinde trafik radyosu vasıtasıyla vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. Kentin her yerinde olan kameralar sayesinde trafiği anlık görüntüleyebilirsiniz. Bu açıdan yolculuk yapacak kişiler yola çıkmadan önce gideceği güzergahı kontrol edip yola öyle çıkabilir.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi bu anlamda çalışmalarına devam etmektedir. Dev metropolde ulaşımı rahatlatmak için 24 saat boyunca bilgi vermektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*