TELEGRAM YÜKLE


Telegram Nedir?


Ağustos 2013te Rus programcı Pavel Durov tarafından oluşturulan telegram kullanıcılarına çoklu platform desteği sunan anlık görüntülü ve sesli mesajlaşma sağlayan oldukça güvenli bir servistir. Telegram kullanıcılarına ücretsiz olarak hem mobil hem masaüstü hizmet veriyor.

Telegramın Temel Özellikleri Nedir?

-Gizlilik: Kullanıcılarına sağlam bir güvenlik sistemi sunan telegram mesajlarınıza erişemez
-Kayıt: Telegrama kaydolmak için telefon numaranızı kullanabilirsiniz fakat kullanıcı adı ilke telefon numaranızı kullanmadan da görüşme yapabilirsiniz
-Mesaj Seçenekleri: Görüntülü ve sesli mesaj özelliğinden faydalanabilirsiniz
-Gizlilik: Mesajlarınız üçüncü taraflara iletilemez (telegram dahil)
-Gizlilik: Son görülmenizi kapatabilirsiniz
-Gizlilik: Mesajlar belirli bir süre sonra silinmektedir belirlenen süre dolduğunda Mesajlar tarafların cihazlarından otomatik olarak silinir
-Gizlilik: Taraflardan biri ekran görüntüsü aldığında karşı tarafa bildirim gitmektedir
-Cihazlar: Masaüstü seçeceğine de sahiptir

Telegram Nasıl İndirilir?


IOS cihazlarında App Store Android cihazlarınd Play store üzerinden ücretsiz bir şekilde indirebilirsiniz

Telegram ne kadar güvenli
Telegram whatsapp line gibi uygulamalara oranla daha güvenlidir ve gizlilik konusunda da kullanıcılarına kolaylıklar sağlamaktadır.

Telegram Nasıl Kullanılır?  

Telegram uygulamasını cihazınıza indirdikten sonra ve uygulamayı açın. Kullandığınız telefonu numarasını girin. Sms olarak size gelen onay kodunu ilgili bölüme girin. Adınızı, soyadınızı girerek profil resminizi oluşturun. Menüden yeni grup ve yeni kanal oluşturabilirsiniz. Telegram’ı masaüstü bilgisayarlarınızda kullanabileceğiniz gibi iOS, Android işletim sistemi bulunan telefonlarınıza App Store ve Google Play platformlarından indirebilirsiniz.

Telegram Ücretlimi? 

Whatsapp uygulamasında olduğu gibi Telegram uygulaması da iOS ve Android marketler üzerinden ücretsiz olarak indirilmektedir.

Telegramın whatsapp’tan farkı çoku veri merkezi altyapısı sayesinde hızlı ve güvenli olmasıdır. Aynı zamanda mesajlaşma ücretsiz olup daha sonraki zamanlarda da mesajlaşmanın ücretsiz kalacağı taahhüt edilmektedir. Reklam yada abone olma ücreti yoktur. Bot API uygulamasına sahiptir. Telegram’ın amacı, her zamanki uyarılar olmadan gerçekten ücretsiz bir mesajlaşma aracı oluşturmaktır. Bu, halkın dikkatini düşük etkili ayarlarla yönlendirmek yerine, modern dünyada var olan gerçek gizlilik sorunlarına odaklanabileceğimiz anlamına gelir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*