PLAKADAN ARAÇ SAHİBİ SORGULAMA


Aracınıza çarpıp kaçtılar ve siz hakkınızı aramak istiyorsunuz, ya da kapınızın önünde duran aracınız bir takım kişiler tarafından gasp edildi yahut aynı araç sizi birkaç gündür takip ediyor ve doğal olarak sizde bu durumda huzursuzlanıyorsunuz. Günümüzde bu gibi bilgilere ulaşmak oldukça basitleşti.

Artık insanlar uzaya çıkarken hangi aracın sahibinin kim olduğunu öğrenmesi o kadarda zor değil. Bunun için aşağıda vereceğimiz link üzerinden sorgulama yapabilirsiniz. Plakadan araç sahibi sorgulama işlemi için linke tıklamanız ve sayfaya ulaşmanız gerekmemektedir.

Açılan sayfa ilgili aracın plaka nosu belirtilen boşluğa kodlanarak bir sorgulama yapıldığında plakadan araç sorgulama bilgilerine ulaşmak mümkündür.

Araç plaka bilgisi ile araç sorgulama işlemini yapmak için yapmanız gereken e devlet araç sorgulama sayfasına girmek. Plakadan araç sorgulama ekranını görüntülemek için şifrenizi girerek araç sorgulamayı . Sonra ilgili alana hakkında bil öğrenmek istediğiniz aracın plakasını giriniz. Sonra aracın bilgilerini görmek için sorgulama yapınız. Bu aşamaya gelinceye kadar sadece e devlet şifresini kullandınız. E devlet şifresi ile adınıza özel ekranda işlem gerçekleştiriyorsunuz.

arac-sorgulama-2

Sonra bilgi edinmek istediğiniz plakanın tüm bilgilerini görebilirsiniz. Aracın cinsini, markasını, kaç model olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca aracın çalıntı olup olmadığı, araç üzerinde rehin, haciz ve hak mahrumiyeti gibi uygulamaların bulunup bulunmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Aşamaları sizlerle paylaştığımız resimlerden de takip  edebilirsiniz.


157 Comments Posted

 1. e devlet üzerinden sadece modeli ve hacizlimi olup olmadığı yazıyor

  Kimin ismine kayıtlı olduğu yazmıyor, yazıyor deyipte milleti boşu boşuna yanlış yere yönlendirmeyin

 2. 34 ZM 3246 bu plakanın sahıbının kıme aıt oldugu ve telefonun ogrene bılırmıyım acıl lutfen arabamı cıkartamıyorum park etmıs.

 3. 06aat11 nolu araç sahibinden araç almak için konuştuk gonderdigi fotoğraflar kaldı numarasi adı silindi kişiye ulaşamıyorum kime ait acil gönderebilir misiniz

 4. 09 ACP 04 KİMİN ÖGRENEBİLİRMİYİM ZAHMET OLMAZSA Bİ TÜRLÜ BULAMADIM SAHİBİNİ ACİL TELEFON NUMARASI LAZIM

 5. 42yb275 plakalı aracımı sattım noterden satış vekaleti verdim aracım şu durumda kimin üstünde ögrenmek istiyorum teşekkürler

 6. 34 TCA 77 Plakalı Ticari bir taksi sinyalsiz önüme çıkınca motorumla kaza yaptım ve olay yerinden kaçtı konuyla ilgili yardımlarınız rica olunur.

 7. Plakasını bildiğiniz araçların sadece renk, model, ruhsat tarihi vb. önemsiz özelliklerini görebilirsiniz.

  Aracın kime ait olduğunu öğrenmek istiyorsanız hukuki işlem başlatmanız gerekmekte.

 8. arkadaşlar 155 i aradığında plakayı söyleyin neyse istediğiniz yanıt alabilirsiniz.şahsın telefon numarasına kadar

 9. arac sahibi yada telefon bilgisi verilmiyor sadece aracın marka model hangi renk ve yılı veriliyor çok gereksiz bir hizmet…

 10. plakadan araç sahibini öğrenmek çok kolaymış. Burda verilen plakaların kime ait olduğunu öğrenmiş oldum :)) teşekkürler.. bu bilgi, çok işime yaradı 🙂

 11. 42AUY33 PLAKALI ARACIN SAHİBİNİ BULAMADIM 🙁 TRAFİKTE BENİ TACİZ ETTİLER. POLİS DE ARACI YAKALAYAMAMIŞ.TÜM EKİPLERE ANONS EDİLMİŞ AMA BULUNMAMIŞ. BANA HİÇ İNANDIRICI GELMEDİ. LÜTFEN YARDIMCI OLUR MUSUNUZ.

  • 54NC750 PLAKALİ ARAC İKİ GUNDUR KAPİMİZİN ÖNÜNDE DURUYO SAHİBİ HİÇ GELMEDİ KİMİN OLDUGUNU MERAK EDİYORUZ

 12. 16r8263 plakalı araç kime ait aracıma çarpmış kaçmış çarptığı yerde görüntü kamerası yok kime ait yazarsanız sevinirim emanet araba askeri ücretle çalışıyorum 20 bin masraf var

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*