GİB ZAMAN DAMGASI


Zaman damgası özellikle resmi işlemlerde oldukça önemlidir. Zaman damgası vurulan bir dosyanın, belirtilen tarihlerde işlemde olduğu ya da işlem yapıldığını göstermektedir ve bu bakımdan genelde resmi evraklarda zaman damgası vurulmaktadır.

Zaman Damgası

Yapılan herhangi bir işlemin zamanında yapıldığını göstermek ve olası durumda bunu kanıtlamak için zaman damgasının kullanılmış olması gerekmektedir. Kullanacağınız zaman damgası ile birlikte bu konuda herhangi bir orun yaşamadan işlemlerinizi yapabilirsiniz. zaman damgası için yapacağınız başvuruyu online olarak yapabilirsiniz. bunun için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz. İlgili form üzerinden yapacağınız işlem ile birlikte kolayca siz de başvuru ile birlikte zaman damgası alabilirsiniz.

GİB zaman damgası için aşağıdaki bağlantı üzerinden Kamu Sertifikasyon Merkezi sistemine giriş yapılması ve bu sistem üzerinden kullanıma sunulan uygulamaların indirilerek kullanılması gerekmektedir.

Farklı zaman damgası istemcileri ile birlikte kişiler ücretsiz bir şekilde zaman damgası yazılımı edinebilecektir. Yazılımın indirilmesiyle birlikte kullanımı konusunda kişilerin resmi prosedürleri takip etmesi ve gerekli olan tüm işlemleri yerine getirmesi gerekmektedir. Bu şekilde yapılacak işlemler sonucunda kişiler kurumları için zaman damgasını kullanabilecek duruma gelecektir. Bu açıdan sizler de hemen aşağıdaki bağlantı üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. GİB zaman damgası konusunda yapılacak işlemler ile ilgili detaylar da yine aynı sayfa üzerinden öğrenilebilecektir. Bu bakımdan takıldığınız noktalarda da bilgi alabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*