GİB VERGİ CEZASI HESAPLAMA


İnternet vergi dairesi sayfası üzerinden kolaylıkla GİB vergi cezası hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. İlgili olan bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde kolayca vergi cezası hesaplama işleminizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır.

GİB Vergi Cezası Hesaplama Nereden Yapılır?

İnternet vergi dairesi sayfası üzerinde yer almakta olan bu GİB vergi cezası hesaplama uygulamasına alt kısımda yer alan bağlantı vasıtası ile ulaşabilirsiniz. Sayfa üzerinde vergi cezası hesaplama işlemini 25 farklı hesaplamayı birden yapabilme olanağınız bulunmaktadır.

GİB vergi cezası hesaplama işlemi için gecikme zammı ya da gecikme faizini seçmeniz gerekmektedir. Daha sonra ise vade tarihini ve hesaplamanın yapıldığı tarihi girmeniz ve hesapla sekmesine tıklamanız yeterli olacaktır.

Böylece Gelir İdaresi Başkanlığı vergi cezası hesaplama işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Aşağıda Gecikme Zammı ve Faizi Hesaplama sayfasının  bir örneğini bulabilirsiniz. Vergi cezası hesaplamak için sizlerde GİB üzerinden bu sayfaya giriş yaparak vergi cezalarınızı hesaplayabilirsiniz. Bilgileri yanlış girmeniz durumunda sonuçlar da yanlış çıkacaktır. Bu uyarımızı dikkate alarak hesaplama işlemlerini yapabilirsiniz.

No
G.Zammı
G.Faizi
Vade
Tarih
Miktar
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*