EKSPER ATAMA DURUMU SORGULAMA


Eksper atama durum sorgulama işlemleri, atama aşamasında hem sigorta şirketlerinin hem de sigortalının haklarını korumaya yönelik bir uygulamadır. Uygulamanın sigorta şirketine getirisi sahtekârlığın önlenmesi, ilave masrafların kontrol edilmesi, risk fiyatlandırma konusunda daha sağlıklı karar alınmasına yardımcı olunmasıdır.  Sigortalıya getirileri incelenecek olursa sigortalının haklı menfaatlerinin güvence altına alınmasına yönelik tedbir maiyeti ve prim maliyetlerinin düşürülmesi gösterilebilir.

Eksper atama durumu sorgulama işlemleri için aşağıda vereceğimiz link üzerinden araştırma yapmam mümkündür. Bu yönde sorgulama işlemleri için linke tıklayarak eksper talep formuna ulaşmak ve belirtilen boşluklara kullanıcı sorgu şifresi, plaka nosu ve sayfada verilen güvenlik kodunu kodlayarak sorgulama yapılabilmektedir.

Eksper atama durumu sorgulama işlemini gerçek kişilerin yapması mümkün değildir. Sigorta Bilgi Merkezi Sorgulama sayfasında işlem açık bir seçenek değildir. Ancak acenteler ve yetkili olan sigorta şirketleri bu seçeneği kullanabilmektedir.

Bu sebepten şahısların SBM üzerinden bu sorgulama başlığını kullanarak bilgi almaları mümkün değildir. Ancak sigorta şirketi ile iletişime geçerek eksperin atanıp atanmadığını ve durumunu, işleme ne zaman başlayacağını öğrenebilirsiniz.

Eğer eksper aracınızın kontrollerini yaparken orada olmak isteseniz bunu sigorta şirketine bildirebilirsiniz. Böylelikle eksper rapor tutarken sizde yanında olabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*