ARAÇ DEĞER KAYBI


Sigorta sektöründe yapılan son düzenlemeler ile birlikte araçların kaza sonrasındaki yaşadığı değer kaybı için sigorta firmalarına başvuru yapılarak bilgi alınması sağlanmıştır. Kişiler bu konuda araçlar için yapılan sigortanın firmasına başvuru yapmalıdır. Bu başvuru sonrasında ise araçta meydana gelen değer kaybı hesaplanarak kişilere bu değer kaybı için ödeme yapılır.

Araç değer kaybı düzenlemesinin yürürlüğe girmesinin ardından kişiler için büyük bir fırsat doğmuştur. Düzenleme öncesinde kaza sonrasında kişilerin herhangi bir değer kaybı ödemesi alması mümkün olmazken, bu düzenleme sonrasında araçların değer kaybı yaşamasına rağmen bu değer kaybı kişilere yansıtılmamakta ve gerekli değer kaybı maddi olarak kişilere ödenmektedir.  Araçların değer kaybı ödemelerinde belirli bir prosedür uygulanır. Bu prosedür kapsamında araçların ilk olarak değer kaybı hesaplaması yapılır. Bu hesaplamalarda güncel mevzuatlar, araçların yaşı, kaza durumu gibi detaylara bakılır. Tüm detayların göz önünde bulundurulması sonrasında ise kişilerin araçlarında yaşadığı değer kaybı kolay bir şekilde tespit edilir.

Araç değer kaybı hizmetlerinde sigortası bulunan herkes kayıp için maddi destek alabilir. Bu konuda herhangi bir sınırlama olmaksızın kaza gibi durumlar sonrasında kişiler sigorta üzerinden işlem yaparken, araç değer kaybı için de başvurular iletilerek, bilgi sağlanabilir.  Araç değer kaybı uygulamasının yürürlüğe girmesinin ardından kişilerin maddi olarak ödeme alabilmesi, sigorta primlerinin de yükselmesine neden olmuş ve araçlar için daha fazla ödeme yapılması gerekmiştir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*