ŞAHIS VERGİ BORCU SORGULAMA


Şahıs vergi borcu sorgulama işlemleri için yine diğer tüm veri borcu sorgulamalarında olduğu gibi Gelir İdaresi Başkanlığınca hizmete sunulmuş olan internet vergi dairesi borç bilgilendirme servisi kullanılmaktadır.

Borç bilgilendirme servisi sayesinde kimlik bilgileri girilerek, şahıs üzerine herhangi bir vergi borcu ve ceza bilgisi olup olmadığını görebilmekteyiz.

Herhangi bir şifre gerektirmeyen sistemde, sadece kimlik bilgileri ve size verilen güvenlik kodu istenmektedir.Bu bilgiler doğru olarak girildiği taktirde kişi kendisine ait vergi borç bilgilerine ulaşabilmektedir.

Şahıs vergi borcu sorgulama yapmak için kimlik bilgilerinizi hazırlayarak aşağıda size verdiğimiz bağlantıyı kullanınız.

Şahıs vergi borcu sorgulama işlemlerini de yine GİB internet vergi dairesi uygulaması olan borç bilgilendirme servisi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. GİB İnternet vergi dairesi ve borç bilgilendirme ekranından TC no, nüfus cüzdanı seri ve sıra no bilgileri ile anne, baba, eş yada çocuğunuza ait TC no bilgilerinden sadece birini gerekli yerlere giriniz.

Bu bilgi yoksa annenizin evlenmeden önceki soyadının 1 ve 2. harfini giriniz. Daha sonra güvenlik kodu resminde görünen karakterleri kod alanına girerek şahıs vergi borcu sorgulama işlemini yapabilirsiniz. Bu şekilde devlet kurumlarına olan vergi yada herhangi bir cezanızın olup olmadığını kimlik bilgileriniz ile GİB borç bilgilendirme servisi uygulamasını kullanarak şifresiz öğrenebilirsiniz. Siz değerli takipçilerimiz için çalışmalarımızı devam ettirip güncellemelerden haberdar etmeye devam edeceğiz.

Borc Bilgilendirme Servisi

ŞAHIS VERGİ BORCU SORGULAMA İÇİN:


3 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*