DASK POLİÇE SORGULAMA


Deprem kuşağında bulunan ülkemizde olası deprem yıkımlarında halkın en azından mal güvenliğini sağlamak ve böylesi bir olumsuzluk sonun da mağdur vatandaşın hakkına arayabilmesine olanak sağlamak için uygulamaya sokulan DASK( zorunlu deprem sigortası), son yılların en önemli gelişmesi sayılabilir. Yaşanabilecek bir yıkım sonucunda ev sahibinin maddi zararının tanzim edilmesine yönelik bir uygulama olan DASK poliçelerinin yılda bir kez yenilenmesi gerekmektedir.

DASK poliçesinin günün ne zaman dolduğu konusunda tereddüt yaşayan vatandaşlar DASK poliçe sorgulama işlemlerini artık elektronik ortamda yapabilmektedirler. Bu gibi işlemler için internet uygulamalarında yararlanmak, kullanıcının zaman kaybetmeden pratik biçimde işlem yapabilmesine olanak sağlamaktadır. Aşağıda verilen link üzerinden DASK poliçe sorgulama işlemleri hızlı bir biçimde yapılabilmekte ve poliçe bilgilerine kolayca ulaşılabilmektedir.

DASK tüm binalar için yaptırılamsı zorunlu olan bir sigorta olduğundan dolayı ev ya da dükkan gibi yer sahibi olan kişilerin mutlaka sigortasını yaptırması gerekmektedir. Mevcut düzenlemelerde DASK olmadan daireler için elektrik, su gibi aboneliklerinin alınması da mümkün değildir.

dask

DASK poliçe sorgulama işlemlerinde kişilerin ilk olarak aşağıdaki bağlantı üzerinden sorgulama alanına ulaşılması gerekmektedir. Sorgulama türleri bölümünden sorgulama yapılacak bilginin girilmesi ile bilrikte kolay bir şekilde DASK poliçe detaylarına ulaşılabilecektir. Bu bakımdan kişiler kolay bir şekilde DASK ile ilgili işlemlerini aşağıdaki web sitesi bağlantısı üzerinden yapabilecektir.

DASK POLİÇE SORGULAMA İÇİN :


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*