ONLİNE ÖDEMEDE MTV MAKBUZU NASIL ALINIR?


Motorlu taşıtlar vergisi ödemelerini internet üzerinden yapılabilmesi kişiler için kolaylık sağlarken pek çok kişi için en önemli sorunlarından bir tanesi online yapılan ödemelerde makbuzun alınıp alınmamasıdır.

Konu ile ilgili yapılan resmi açıklamalarda kişilerin çevrimiçi olarak yaptığı ödemelerde herhangi bir mağduriyet yaşamasını söz konusu olmadığı belirtilirken kişilerin ekranda yer alan seçenekler dahilinde internet üzerinden de ödeme makbuzuna ulaşabileceği belirtildi.

kolay bir şekilde bilgisayarına indirebileceği ve kullanabileceği ifade edildi.

Bu açıdan kişilerin resmi olarak yapacağım motorlu taşıtlar vergisi ödemelerinde herhangi bir mağduriyet yaşaması ya da makbuz alamaması söz konusu değildir. Üstelik daha önce yapılan ödemelerdeki makbuzlara dahi online olarak ulaşmak mümkündür.

Daha önce yapılan ödemelere ulaşmak isteyen kişilerin Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesine giriş yaptıktan sonra motorlu taşıtlar vergisi hizmetlerine tıklaması ve açılan menüden kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisi ödeme seçeneğini seçmesi gerekmektedir. Bu seçeneği seçilmesinin ardından solda yer alan ödemelerden hangi makbuzun alınması gerekiyorsa o ödemenin seçilmesi ve ekranda yer alan makbuzun indirilmesi yeterli olmaktadır.

Sunulan hizmetler kişiler için büyük bir kolaylık sağladığı için tüm ihtiyaçları kolay bir şekilde giderilebilmektedir. Sizlerde online olarak motorlu taşıtlar vergisi ile ilgili işlemlerinizi yapabilirsiniz.

makbuz


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*