HGS GEÇİŞ İHLALİ SORGULAMA


KGS sisteminin sona ermesiyle daha pratik ve hızlı bir sistem olna HGS sistemi uygulamaya girmiştir.Bu sistem sayesinde otoyol ve köprü gişelerindeki bekleme süreleri bitme noktasına gelmiştir.Kredi yükleme şeklinde işlem gören HGS sisteminde kaçak geçişlerde yapılmaktadır. HGS geçiş ihlali sorgulama linki vasıtasıyla hgs borcunuz varmı yokmu sorgulama yaparak öğrenebilirsiniz.

HGS  kullanıcıları gişelerden kaçak olarak geçiş yapmış ise yapılan ve cezai işlem gerektiren bu kaçak geçiş ihlalini HGS kaçak geçiş sorgulama uygulaması ile öğrenebilirsiniz. Kaçak geçiş sorgulama yapmak için sayfamızın altında bulunan sorgulama linkini kullanarak işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Yönlendirme linkine tıkladıktan sonra karşınıza gelen sayfada yapmanız gerekenleri resimlerle anlatacağız. İlk yapacağınız şey sayfanın sağ üstünde bulunan HGS geçiş ihlali sorgulama seçeneğine tıklamak. Daha sonra açılan yeni sayfada sizden istenen bilgileri girmelisiniz.

Resimde gördüğünüz alana araç plakanızı girin ve ardından doğrulama kodunu istenilen bölüme giriniz. Daha sonra sorgula butonuna tıklayarak kaçak geçiş sorgulama işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. HGS kaçak geçiş sorgulama yaparak yapmış olduğunuz geçiş ihlallerini öğrenebilir ve başkaca ceza ve faizlerle karşılaşmadan bir an önce ödemenizi yapabilirsiniz. Erken yapacağınız ödemeler için ayrıca faiz uygulanmadığı gibi indirim imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

HGS ceza sorgulama işlemlerini PTT üzerinden müşteri bağlantısı aracılığı ile yapabilirsiniz. Kullanımı sizinde gördüğünüz gibi gayet kolaydır. Ayrıca HGS sorgulamalarınızı e devlet şifresi ile e devlet sistemi üzerinde de yapabilirsiniz.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*