ÖTV 2A ÖDEME BELGESİ SORGULAMA


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın tüm online hizmetlerini bünyesinde barındırmakta olan internet vergi dairesi sayfası üzerinden kolaylıkla tüm vergi ya da vergi borcu sorgulama işlemlerinizi gerçekleştirebilme olanağına sahip olabilirsiniz.

Bunun için tek yapmanız internet vergi dairesinde ilgili uygulamaya erişim sağlamak olacaktır. Bu noktada artık özel tüketim vergisi ile ilgili olarak ÖTV 2A ödeme belgesi sorgulama işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

ÖTV 2A Ödeme Belgesi Sorgulama Nasıl Yapılır?

Online olarak, kolay bir şekilde ÖTV 2A ödeme belgenizi alabileceğiniz ve görüntüleyebileceğiniz bu ilgili ÖTV 2A ödeme belgesi sorgulama uygulaması ile sadece iki bilgiyi girmeniz gerekmektedir. ÖTV 2A ödeme belgesi sorgulama sayfasına girmeniz gereken iki bilgi ise onay numarası ve satıcı vergi kimlik numarasıdır.

Bu bilgiler eksiksiz ve doğru olarak girildikten sonra tamam sekmesi ile ÖTV 2A ödeme belgesi görüntülenebilmekte ve dilenirse somut bir belge olması açısından yazdırılabilmektedir.

ÖTV 2A ödeme belgesi sorgulama uygulaması ekran görüntüsünü örnek olarak aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Sorgulama ekranında yer alan onay no ve satıcı kimlik numarası bölümlerini doldurarak tamam butonuna basmanız yeterli olacaktır. Bu şekilde sizde ötv 2a ödeme belgesi sorgulama işlemini sonlandırmış olacaksınız.

ÖTV 2A Ödeme Belgesi Sorgulama

Onay No
Satıcı Vergi Kimlik Numarası

 


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*