GİB KREDİ KARTI İLE BORÇ ÖDEME


GİB üzerinden vergi borçlarınızı kredi kartı ile ödeme imkanına sahipsiniz.

İnternet vergi dairesini kullanarak yapacağınız ödeme işlemlerinde izlemeniz gereken 4 seçenek mevcuttur.

Bu seçeneklerden ilki internet vergi dairesi kullanıcı kodu kullanarak ödeme ve işlem yapmak.

İkincisi, TC kimlik numarası ve diğer kimlik bilgileriyle ödeme ve işlem yapmak.

Üçüncüsü, İsme kayıtlı motorlu taşıtın plakası ve tescil tarihi girilerek ödeme ve işlem yapmak.

Son olarak ise Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası ve diğer kimlik bilgileri ile giriş yaparak ödeme ve işlem yapmak.

Seçenekleri sıralayacak olursak;

  • İnternet Vergi Dairesi kullanıcı kodu ile giriş
  • T.C. Kimlik Numarası ve diğer kimlik bilgileri ile giriş istiyorum.
  • Motorlu taşıt plaka ve tescil tarihi bilgileri ile giriş
  • Tecil Dosya Numarası / Tahakkuk Fiş Numarası ve diğer kimlik bilgileri ile giriş

GİB kredi kartı ile borç ödemelerinizi yapmak için öncelikle yazımızın bitiminde verdiğimiz ödeme sayfası linkine . Öncelikle borç bilgilendirme servisinden gerekli bilgileri yazarak adınıza olan borçları görüntülemek ve ödeme yapmak için sorgulamanızı yapınız. Aşağıdaki resimde gördüğünüz bilgileri gerekli yerlere girerek tamam butonuna basınız.

Yeni açılacak sayfada motorlu taşıtlar vergisi, ceza bilgileri, tahsilatlar ve beyanlı trafik cezaası ödeme seçenekleri ile karşılaşacaksınız. Buradan işlem yapmak istediğiniz seçeneğe tıklayarak borcunuz varsa borcunuzu kredi kartı ile online ödeyebilirsiniz. GİB sistemi oldukça güvenilir olduğu için kredi kaertı konusunda kuşku yaşamanıza gerek yoktur. Çünkü kredi kartı ödemelerinde telefonla sms doğrulaması gerekmektedir.


12 Comments Posted

  1. Ben ne kredi kartımla internetten;2014 yılı GELİR VERGİMİ ödeyemiyorum.Gerekçede bilgisayar notunda:”Kredi kartınızı veren banka ile kurumun hesap numarasında sorun var”ifadesi yazılı.Bunu ilgili Samsun 19 mayıs Vergi daiiresi Müdürlüğüne müracaat etmeme rağmen sorunumla ilgilenmemekteler.

  2. MTV YATIRABİLDİM AMA !! SABAHTAN BERİ UGRAŞIYORUM VERGİ BORCUMU YATIRAMIYORUM . SAYFAYA BİRAZ DAHA KOLAYLIK GETİRİLSİNDE KURTULALIM SIRALARA GİRİP BEKLEMEKTEN

  3. Bazı bankaların k.kartlarıyla ödeme alabiliyor koskoca maliye.ayaküstü kokoreççi bile bütün kredikartlarını kabul ederken. bu milleti yönlendirmek gibi pis bir fikrin uzantısımı yoksa devlet kurumu klasiği bir beceriksizlikmi?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*