E-DEVLET PLAKA SORGULAMA


E-Devlet plaka sorgulama işelemi turkiye.gov.tr üzerinden yapılabilmektedir.E-Devlet araç plaka sorgulama işlemlerinizi yazımızın devamında nasıl yapacağınız açıklayalım.

E-Devlet Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır ?

Adınıza katyıtlı veye yeni almış olduğunuz aracı kontrol amaçlı sorgulama yaparak üzerine haciz ve rehin gibi temlikler olup olmadığını öğrenebilirsiniz.Bu sorgulama için e-devlet plaka sorgulama sistemine aracınızın plakasını girmeniz yeterli olacaktır.

Bu işlemlere ulaşmak için sadece E-devlet şifresine ihtiyacınız olacaktır. Sizlere aşağıda plaka sorgulama işlemlerini aşama aşama anlatacağız.Yapmanız gereken size verdiğimiz sıralamayı takip etmek. Bu şekilde E-devlet plaka sorgulama işlemini kolaylıkla yapabilirisiniz.

 • Öncellikle yazının sonundaki plaka sorgulama bağlantısına .
 • Kimliğimi şimdi doğrula bölümünü geçtikten sonra E-Devlet şifresiyle giriş sekmesine .
 • Açılan sayfada T.C kimlik numaranız ve E-Devlet şifresi bilgileriniz istenecektir. Bu bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde giriniz.
 • Yeni açılan sistemde bir plaka numarası girerek o plaka ile ilgili bilgilere ulaşmış olacaksınız. Böylece E-Devlet plaka sorgulama işleminiz tamamlanmış olacaktır.

E Devlet Araç Plaka Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet araç plaka sorgulama işlemlerimi birde resimli olarak anlatacağız.  Araç plaka sorgulama yapabilmeniz için ilk önce turkiye.gov.tr adresinden e devlet girişi yapmalısınız. E devlet girişi ile sisteme girmek için TC kimlik no ve e devlet şifresini girmelisiniz. Daha sonra menüden araç sorgulama bölümünü seçerek araç plaka bilgisini giriniz. Son olarak sorgula butonuna basarak sorgulamayı başlatınız.

arac-sorgulama

Açılacak yeni sayfada sorgulama yaptığınız plakayla ilgili tüm bilgilere ulaşabilirsiniz. Plaka üzerinden herhangi bir haciz, rehin, yakalama kararı varsa sayfada bu bilgileri görebilirsiniz. Tüm araç sorgulama detaylarına e devlet araç plaka sorgulama uygulamasını kullanarak ulaşabilirsiniz.


43 Comments Posted

 1. 34 TAH 02 plakali arac icinde bulundugumuz araca carpti ve sonra durmadan kacti bilgilerini gondermenizi rica ederim

  • 21 mart c umartesi günü saat17.00. içinde bulunduğum araça [23 hy] sonunu alamadım kesik kasa siyah bmv marka araç elazıg istasyon cad.kapalı çarşı kavşağı karşısında lütfen yardım bekliyorum çarparak kaçtı.bu aracın sürücüsüne nasıl ulaşabilirim.

  • 21 mart c umartesi günü saat17.00. içinde bulunduğum araça [23 hy] sonunu alamadım kesik kasa siyah bmv marka araç elazıg istasyon cad.kapalı çarşı kavşağı karşısında çarparak kaçtı.bu aracın sürücüsüne nasıl ulaşabilirim.lütfen yardım bekliyorum.

 2. 34LR739 plakalı araç bayan sürücü kullanıyordu içinde bulunduğumuz araca çarpıp hızla uzaklaşdı nereden öğrenebilirim kime ait olduğunu

 3. Iyi akşamlar 66 SA 900 plakalı aracımız ankara demetevler 7. Cad. Çalın dı görenlerin 155 aramasını rica ediyorum. .

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*