HGS CEZA SORGULAMA


HGS ceza sorgulama işlemi, otoyol ve köprülerde uygulanan hızlı geçiş sistemi içindeki kurallara riayet edilmemesi sonucunda araç sahibinin geçiş sistemine uygulanan ceza puanıdır. Bu uygulama ile otoyol ve köprülerdeki trafiğin daha sağlıklı biçimde akmasına amaçlayan ilgililer bu yönde bir çözüm üreterek kullanıcıların daha dikkatli olmalarını amaçlamaktadır.

Sürücülerin HGS ceza sorgulama işlemini belirli aralıklar ile yapmalarında yarar vardır, çünkü eğer ki bu yönde bir ceza almışsa ve HGS borç sorgulama ve hgs bakiye sorgulama yaparak bunu fark ettiğinde 15 içinde ödemiş olursa, uygulamada bulunan ödeme indirimlerin den yararlanabilmektedir. Bu tür sorgulama işlemleri için aşağıda vereceğimiz link üzerinden ilgili sayfaya ulaşarak işlem yapılabilmektedir.

HGS geçiş ihlali sorgulama için HGS müşteri bağlantısı üzerinden üyelik işlemine gerek kalmadan ve herhangi bir şifre girişi yapmadan sorgulama yapabilirsiniz. HGS kaçak geçiş ihlali sorgulamalarında HGS müşteri hizmetlerine giriş yaparak geçiş ihlali sorgulama bölümünü seçiniz.

Açılan ekranda araç plakanızı giriniz ve doğrulama kodunu giriniz. HGS ürününüze ait bir ihlal varsa bu size ekranda gösterilecektir. Eğer herhangi bir ihlal durumunuz yoksa “girmiş olduğunuz plakaya ait bir ihlal kaydı bulunmamaktadır” uyarısı alacaksınız. Siz HGS kullanıcıları da bu şekilde kolayca sorgulama işlemini yapabilirsiniz.


13 Comments Posted

 1. 34 gg 9196 plakalı aracıımın hgs badrolunde yeterı kadar bakıye olmasına rağmen geçışlerde ucret dusulmemektedır

 2. efendim 08.08.2014 tarihinde yeni araba aldım aldiğim plaka eski 31 UH 218 HGS BORÇ SORGULAMAYA GİRDİm 2606.2014 İLE 30.06.2014 Arası bu plakaya borç görüküyor bu borç kime gider

 3. 59PY150 plakalı 08.04.2011 tarihi tescilli aracımın HGS soru cezamın güncel olarak ne kadar olduğunu öğrenmek istiyorum.

 4. 25 FN 380 PLAKALI ARABAMLA AYDIN İZMİR OTOBANINDAN DEVAMLI GEÇTİĞİM HALDE DÜN YİNE SÖKE KAVŞAĞINDAN ÇIKIŞ YAPTIM CEZALI DURUM YAZDI ASLINDA 33.TL.YÜKÜYDÜ AYRİYETEN 25 TL.YİNE YÜKLEDİM ANLAMADIM HIZLIDA GİRMADİM DEVAMLI 30 HIZ LİMİTİYLE GİRMAKTAYİM ÇIKARKENDE AYNEN YAPIYORUM DURUMUMU ÖĞRENMEK İSTİYORUM

 5. Susn 5 defa kacak gecmıslıgımden 775tl ceza geldı. Buna meıl yazdım. Neden nıcın, paramın olup olmadıgını ptt den bılgı cıkmıyor Cezaların yazılmadının nedenını acıklıyamıyorlar. Hgs makınesını Bozuk olup Olmadıgı Bılınmıyor. Ceza Denıyorkı odıyeceksın araban baglanır. Neden bu despot tıtup. Sen hata yap uzulsuzluk yap. Vatandası zorla korkut odemeyı ıste. Bumu afalet hukuk.
  Hgs neden kuruldu. Halkı uzmek ıcınmı
  10 gunluk mahkeme suresınıde kacırdık. Nedenı Ise. Meıl yazdık cevap yok. Yel. Ettık 63 sıra Verdıler. Pekı ne yapalım
  Bılgı Bılgı bılgı

 6. Hgs Den gecerken cezalı gecısını nasıl anlarız, ve tetbır alabılırız.
  Yoksa plakalarımızımı karartalım. Anlamak cok zor.

 7. ben hgs li aracımla hgs den otobana girdim yanlışlıkla ogs den çıktım ekranda 148tl ceza yazdı bunu nasıl düzeltebiliriz?

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*