GİB FAİZ HESAPLAMA


GİB faiz hesaplama uygulaması ile vergi mükellefleri devlete olan vergi borçlarını taksitli bir şekilde ödemek istediklerinde hesaplama yapabilirler.

Başvuru yapmadan önce gecikme faizi hesaplama sayfasından borçlarına uygulanacak faiz miktarını, ne kadar taksit ödeyeceklerini, toplamda hangi rakamı ödeyeceklerini hesaplayabilmektedirler.

Gib faiz hesaplama sayfasına giriş yaptığınızda karşınıza gelen tabloda gecikme zammı, gecikme faizi, vade, tarih ve miktar bölümleri yer almaktadır.

Bu bölümlere gerekli bilgileri girerek tablonun altındaki hesapla  butonuna basarak hesaplamanızı yapabilirsiniz.GİB faiz ve gecikme zammı hesaplaması yapmak için aşağıdaki bağlantımızı kullanmanız yeterli olacaktır.

GİB faiz hesaplama işlemlerini gib.gov.tr üzerinden online yapabilirsiniz. Hesaplama işlemini nasıl yapacağınızı şimdi sizlere resimli olarak anlatacağız. GİB gecikme zammı ve faizi hesaplama yapmak için öncelikle konumuzun sonunda bulunan linke tıklayarak hesaplama sayfasına gitmelisiniz.

Hesaplama sayfasının resmini aşağıda sizinle paylaşıyoruz. Sayfada bulunan gecikme zammı yada gecikme faizi kısımlarından hesaplama yapmak istediğinizi seçiniz. Daha sonra vade ve tarih bilgileriniz girmeniz gerekmektedir. Son olarak hesaplama butonuna basınız gecikme zammı ve faizi hesaplama işleminiz bitmiş olacaktır. Sevgili takipçilerimiz sitemizde sizlerle paylaştığımız içeriklerimizi sizler için daha faydalı getirmek adına çalışmalarımıza devam edeceğiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*