E-VERGİ LEVHASI DOĞRULAMA


Bir vergi levhası için doğrulama yapmak ve gerçekliğini sınayabilmek için Gelir İdaresi Başkanlığı internetteki sayfası olan İnternet Vergi Dairesi sayfası üzerinde bu uygulamayı hizmete sunmuştur. Oldukça kolay bir şekilde buradan bir vergi levhası için doğrulama işlemi gerçekleştirilebilmektedir. İnternet Vergi Dairesi sitesi üzerinde yer alan bu e-vergi levhası doğrulama uygulaması ile bir vergi levhasının doğrulanabilmesi için bazı bilgilerin bilinmesi ve sisteme girilmesi gerekmektedir.

E-Vergi Levhası Doğrulama Nasıl Yapılır?

E-vergi levhası doğrulama sistemi üzerinden bir vergi levhası doğrulaması gerçekleştirebilmek için öncelikle kendi T.C. kimlik numaranızı girmeniz, daha sonra ise vergi levhasının sorgulanacak kişi ya da kurumun vergi kimlik numarası ya da T.C. kimlik numarasını girmeniz ve doğrulama işlemini gerçekleştireceğiniz vergi levhasının onay kodunu girerek sorgula sekmesine tıklamanız gerekmektedir.E-vergi levhası doğrulama uygulamasını altta verdiğimiz bağlantıya tıklayarak da kolayca ulaşabilirsiniz.

E Vergi Levhası Doğrulamasında E devlet Dönemi

E vergi levhası doğrulama işlemi aslında sorgulama işlemiyle aynıdır. Burada vergi levhası sorgulama yapılarak aynı zamanda doğrulanmış olunuyor. E devlet girişi ile bu işlemi online ve kolay bir şekilde yapabilirsiniz. GİB üzerinden yapamadığınız durumlarda rahatlıkla e devlet sistemini kullanabilirsiniz. Sistem tüm kurumlarla entegre bir şekilde çalışmaktadır. Bu bakımdan ulaşılan bilgiler kurumun sistemine yüklediği en son ve en güncel bilgilerden oluşmaktadır.

Sevgili gib.gen.tr ziyaretçileri yenilikleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz. Sistemlerde yapılan değişiklikler yada yapılan yenilikleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

E-Vergi Levhası Doğrulama İçin:

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*