Belediye Borç Sorgulama


İstanbul için belediye borç sorgulama işlemlerinizi İstanbul Büyük Şehir Belediyesinin bir uygulaması olan gelir tahsilat bağlantısı üzerinden yapabilirsiniz.

Sorgulama için aşağıdaki bağlantıyı tıkladıktan sonra, borç tipi ve tc/vergi numarası bölümlerini doldurarak sorgulama yapınız.

Bu bölümden ayrıca var olan borçlarınızın ödemelerinide yapma imkanına sahipsiniz.Ödeme işlemlerinde; internet bankacılığı, banka ödemesi seçenekleri yer almaktadır.

E Devlet Belediye Borç Sorgulama Nasıl Yapılır?

E devlet üzerinde de belediye borç bilgileri sorgulanabilmektedir. Bunun için öncelikle e devlet giriş yapılmalıdır. E devlet girişi yapmak için yapacağınız şey TC kimlik numarası ve e devlet şifresini giriş bölümüne yazıp daha sonra sisteme giriş butonuna basmanız gerekmektedir. Daha sonra sistem içerisinde sorgulama yapmak istediğiniz belediyeyi seçerek işlem devam edebilirsiniz.

e devlet girisi

Belediye seçimini yaptıktan sonra e belediye hizmetleri altında bulunan, beyan bilgileri sorgulama, borç bilgileri sorgulama, sicil bilgileri sorgulama ve tahsilat bilgileri sorgulama kısımlarından istediğinizi tıklayarak işleminize devam edebilirsiniz. Uygulama tüm belediyelerle entegre olduğundan sistemde görülen bilgile güncel ve doğru bilgilerden oluşmaktadır. Sizlerde bağlı olduğunuz belediyeyi e devlet uygulaması üzerinden bularak borç sorgulama işlemlerini kolaylık yapabilirsiniz.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*