2022 MAAŞ SORGULAMA

2022 MAAŞ SORGULAMA

Ülkemizde engelli olan kişiler için yapılan düzenleme ile faaliyete geçen ve 2022 olarak adlandırılan engelli maaşı için internet üzerinden bilgi alınabilmesi mümkündür. Bunun için devlet tarafından oluşturulan online sorgulama ekranlarından yararlanılması gerekmektedir.

Engelli Maaşı Sorgulamak

2022 maaşı alan ya da maaş almak için başvuru yapan kişiler, internet üzerinden yapacakları sorgulamalar ile bu konuda bilgi alabilmektedir. Bunun için Sosyal Güvenli Kurumu tarafından oluşturulan E-SGM portalına giriş yapılması gerekmektedir. Bu portal üzerinden sadece 2022 maaş sorgulaması için değil, diğer sigorta ve aylık sorgulamaları için de bilgi alabilirsiniz. Bunun için kimlik bilgileriniz ile portala giriş yapmanız yeterli olacaktır.

Engelliler için pek çok konuda bilgi alınması amacıyla Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından E SGM hizmet ekranı üzerinden hizmet sunulurken, bu konuda yapılan bir değişiklik online sorgulamaların yapılmasını önlemiş durumdadır.

SGK tarafından alınan bir karar ile birlikte kişilerin SSK sorgulama başta olmak üzere E SGM hizmet ekranı üzerinden yapacağı tüm işlemler iptal edilmiş ve ilgili uygulamalar e devlet bünyesine aktarılmıştır. Bu sırada E SGM hizmet ekranı da kapatılmıştır. Fakat 2022 hizmetleri olarak E SGM hizmet ekranında bulunan hizmetler e devlet üzerinden sunulamadığı için mevcut sistemde herhangi bir şekilde 2022 sorgulaması yapılması mümkün değildir. Engelli bireylere yönelik bir hizmet bulunmadığı için de herhangi bir sorgulama yapılamamaktadır.

Etiketler: , , ,

Bu yazı için 1 yorum yapıldı:

  1. TEVHİT NİŞANCI dedi ki:

    KAÇ TL MAAŞ ALIYORUM MAAŞIMDAN NE KADAR KESİLİYOR BİLMİYORUM EN DÜŞÜK SSK EMEKLİ MAAŞININ 1262 TL OLDUĞU SÖYLENİYOR FAKAT BENİM HESABIMA 1026 TL YATMIŞ MAAŞIM HAKKINDA DETAYLI BİLGİYE NASIL ULAŞA BİLİRİM

Yorum Yaz