SSK PRİM SORGULAMA


SSK prim sorgulama işlemlerinizi SGK bağlantısı olan esgm üzerinden yapabilirsiniz.

Çalışanların sıklıkla yapmış olduğu bu sorgulama işlemi ile sigortalı olarak çalıştıkların iş yerlerinde sigorta primlerinin yatırılıp yatırılmadığı ve hangi rakamlar üzerinden gösterildiği sorgulanır.

Bu sayede olası yanlışlıkların önüne geçilmiş olur.Ayrıca emeklilik hesaplama işlemlerinde de yine SSK sorgulama işlemine başvurulmaktadır.

Halk arasında SSK hizmet dökümü olarak ta bilinen bu güncel sigorta bilgilerinin öğrenildiği  sorgulama işlemini aşağıdaki bağlantıyı kullanarak yapabilirsiniz.

Açılan sayfada yer alan kişisel bilgilerinizi girerek herhangi bir şifreye gerek kalmadan sorgulama işleminizi yapınız.

E Devlet SSK Prim Sorgulama

Esgm hizmet sorgulama ekranının kullanıma kapanmasından sonra sigortalılar için SSK prim sorgulama işlemini yapacak tek adres e devlet kapısı oldu. Bu bakımdan artık şifresiz sorgulama dönemi kapanmıştır. SSK prim sorgulama yapmak için e devlet girişi yapılarak şifre girişi ile birlikte 4 a hizmet dökümü bölümüne giriş yapılmalıdır.

Burada sigortalının hangi tarihte işe girdiği, varsa işten çıkış tarihi, adına yatırılan sigorta prim tutarı ve ödenmiş gün sayısı gibi bir çok bilgi yer almaktadır. E devlet SGK ile entegre bir sisteme sahip olduğu için SGK verileri anlık olarak e devlet sistemine yansımaktadır. Sizlerde rahatlıkla SSK prim sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Prim sorgulama ve sigorta konularında olabilecek yenilikleri sizlere duyurmaya devam edeceğiz.

SSK PRİM SORGULAMA İÇİN :


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*