OGS GEÇİŞ BİLGİLERİ SORGULAMA


Türkiye’de ücretli otoyol ve köprülerde kullanılan geçiş sistemlerinden bir tanesi Otomatik Geçiş Sistemi’dir. Otomatik Geçiş Sistemi’nin kullanılması ile yapılan geçişlerde kişilerin uzun kuyruklarda beklemesine gerek kalmayacağı gibi nakit ödeme de gerekmemektedir. Otomatik Geçiş Sistemi için abonelik alan kişilerin geçiş bilgilerini sorgulayabilmesi ya da abonelik durumunu görüntülenebilmesi adına internet üzerinden pek çok hizmet kullanıma sunulmuştur.

İnternet aracılığıyla yapılan işlemler arasında OGS geçiş bilgileri sorgulama da yer almaktadır. OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemleri ile geçiş durumunu kontrol etmek isteyen kişilerin bu konuda internet üzerinden işlemlerini yapması yeterli olacağı gibi e devlet hizmetlerinden yararlanması gerekecektir. E devlet aracılığıyla yapılan OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemlerinde kişilerin mutlaka e devlet üyeliğinin bulunması gerekmektedir. E devlet üyeliği olmayan kişilerin herhangi bir şekilde bilgi alabilmesi ya da geçiş bilgilerin ulaşabilmesi mümkün değildir. Bu nedenle e devlet üyeliği ile ilgili işlemlerin yapılması ve ardından OGS geçiş bilgileri sorgulama hizmet ekranı aracılığıyla güncel bilgilerin sorgulanması yeterli olacaktır. OGS geçiş bilgileri sorgulama işlemlerini yapan kişilere ekranda yer alacak bilgiler incelemesi ile birlikte bu konudaki tüm ihtiyaçlarını karşılamış olacaktır. Herhangi bir şekilde bilgilerde hata olduğunu düşünüyorsanız konuyla ilgili Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından yetkilendirilmiş kurumlara müracaat edebilir yada telefon aracılığı ile görüşmeler sağlayabilirsiniz.

Capture 2016-06-01 at 13.25.45

Bu konuda en çok yaşanılan e devlet üyeliğidir. Eğer e devlet üyeliğiniz bulunmuyorsa konuyla ilgili PTT’ye müracaat edebilir ve ücretli olarak satılan şifreyi satın aldıktan sonra şifre ve TC kimlik numaranızı kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. İnternet üzerinden e devlet üyeliği için online bankacılık sistemleri ve destek sağlamaktadır ve bu bakımdan entegre edilmiş bankaların online bankacılık işlemleri aracılığıyla da e devlet girişi yapabilirsiniz. Bu bakımdan online hizmetler ile kişilere pek çok kolaylık sağlanmıştır. OGS geçiş bilgileri sorgulama ve resimde görülen hizmet ekranına ulaşmak isteyenlere paylaşılan bağlantıyı kullanması yeterli olacaktır. Bağlantı ise; https://www.turkiye.gov.tr/karayollari-ogs-gecis-bilgileri-sorgulama


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*