EHLİYET İPTAL SORGULAMA


Ehliyet iptal sorgulama veya sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama işlemi daha önce Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Hizmetleri Başkanlığı sitesinden yapılmaktaydı.

Ancak daha sonra yapılan değişiklikle ehliyet sorgulama, ehliyet iptal sorgulama, ehliyet ceza puanı sorgulama gibi tüm sorgulamalar e devlet üzerinden yani turkiye gov tr sitesinden yapılmaya başlanmıştır.

Bu sorgulamaları e devlet sisteminden yapmak için şifreye ihtiyaç olduğunu artık herkes bilmektedir. Aşağıdaki linki kullanarak sürücü belgenizle ilgili ve aracınızla ilgili tüm sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Bu sayede öğrenmeniz gereken bilgilere ulaşabilirsiniz.

Sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama işlemlerini e devlet üzerinden nasıl yapacağınızı aşağıda sizlere resimli olarak anlatacağız. Öncelikle sorgulama ekranına giriş yapmak için yazı sonundaki linki kullanınız. Ardından kimliğinizi doğruladıktan sonra karşınıza sürücü belgesi iptal bilgisi sorgulama sayfası gelecektir.

Bu sayfada sizden istenen sürücü belge no, il, ilçe, seçimlerini yaparak sorgulama işleminizi yapınız. Sürücü belgesi iptal bilgisi karşınıza gelecektir. Sisteme kayıtlı genel bilgiler görüntülenecektir. E devlet sistemi bir çok alanda olduğu gibi vatandaşlarımıza trafik, ehliyet, araç sorgulama ve HGS konularında da hizmet vermektedir. Sizlerde e devlet giriş yaparak size özel oluşturulan sayfada işlemlerinizi yapabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*