ZORUNLU TRAFİK SİGORTASI SORGULAMA


Ülkemizde trafiğe çıkan her araç için zorunlu trafik sigortası bulunmaktadır. Arsaların cins ve türüne göre değişik fiyatlar üzerinden yapılan bu sigortaların yaptırılması gerekmektedir. aksi halde Araçların trafiğe çıkmasında eksiklik olacağından araç sürücülerinin ceza alması ya da aracın trafikten çekilmesi söz konusu olabilecektir. Bu konuda bilgi almak için Sigorta ve Bilgi Gözetim Merkezi üzerinden sorgulama yapmanız yeterli olacaktır.

Plaka ve T.C. kimlik numaranız ile yapacağınız sorgulama sonucunda zorunlu trafik sigortanız ile ilgili bilgi almanız ve bu doğrultuda trafik sigortanızı yenilemeniz mümkün olacaktır. bu hizmet tamamen ücretsiz ve tüm vatandaşlara sunulmuş durumdadır.

Belirtilen sorgulama işlemlerinde mevcut trafik sigortasının detayları öğrenilecektir. Fakat yeni bir araç alan ya da sigorta yenileyecek kişiler, bu konuda sigorta ile ilgili yeni teklif alması gerekecektir. Bu tür durumlarda internet üzerinden de hizmet veren sigorta firmalarının sitesinin kullanılması gerekecektir. Online olarak girilecek araç bilgileri sonrasında trafik sigortası firması tarafından gerekli olan fiyatlandırma çalışmaları yapılacak ve kişilerin sigorta için ne kadar ücret ödemesi gerektiği belirtilecektir.

Bu açıdan trafik sigortası için teklif alınacağı için sigorta ile ilgili işlemlere devam edilebilecektir. Zorunlu trafik sigortası için her firma farklı bir fiyatlandırma yapacaktır. Bu açıdan farklı firmalar üzerinden bilgi alınması avantaj sağlayacaktır. Böylece en ekonomik fiyat ile sigorta alınacaktır.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*