VERGİBİLİR

En temel amacı vergi bilincinin geliştirilmesi ve yaygınlaştırılması olan bu VERGİBİLİR projesi Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanmıştır. Öğrencilerde vergi bilincini ve farkındalığını arttırmak amacıyla planlanan VERGİBİLİR adlı bu eğitim projesi ile öğrencilerin verilen problem durumlarını belirleyerek bu problemlere çözümler aramaları ve vergi bilincini yapılandırmaları amaçlıyor.

VERGİBİLİR Projesinin Amacı Nedir?

Proje eğitim içerikleri, ülke genelinde öğrenim gören tüm 3-8. Sınıf öğrencilerinin vergi konusunda bilgilendirilmeleri ve bu konuda farkındalık kazanmaları amaçlanıyor. Bu noktada Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından, ilkokul 3. ve 4. sınıf öğrencileri ile ortaokul 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerine yönelik eğitim materyalleri hazırlandı. e-içerikler öğrenci ve öğretmenler için ayrı ayrı düzenlenmiştir.

Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hazırlanmış olan bu VERGİBİLİR projesi, vergi haftası etkinlikleri kapsamında gerçekleştirilmekte olan eğitimlerde kullanılıyor. Ayrıca bu projenin resmi web sitesine alt kısımdaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz.Leave a Reply

Your email address will not be published.


*