VERGİ NO DOĞRULAMA


Vergi numarasının kontrol edilmesi ya da kaybedilmesi halinde tekrar temin edilmesi için online olarak vergi no doğrulama yapılabilir. Yapılacak vergi no doğrulama işlemleri ile birlikte kişiler tekrar vergi numaralarını öğrenebilmektedir.

Vergi Numarası Öğrenme

Vergi no doğrulama işlemleri GİB tarafından sağlanmakta ve online olarak kullanıma açılmış durumdadır. Bu açıdan vatandaşların online olarak yapacakları işlemler ile birlikte kolayca vergi no doğrulama yaparak, vergi no hakkında bilgi alması mümkündür.

Bu konuda işlem yapmak isteyen vatandaşların aşağıdaki bağlantıdan yararlanması yeterli olacaktır. Bu sayede ilgili sorgulama formu ile vergi no doğrulama yapılabilmektedir.

Vergi numarası öğrenme ve sorgulama işlemleri için kişilerin yararlanabileceği tek bir uygulama bulunmaktadır. Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internet sitesinde yer alan bu uygulama sayesinde kişiler kolay bir şekilde güncel vergi numaralarını öğrenebilmektedir.

Özellikle vergi no doğrulama gibi özel bir hizmetin olmaması kişilerin tek bir uygulama üzerinden işlem yapmasına neden olmaktadır. Sunulan hizmetlerde kişilerin ilk olarak vergi numarası sorgulaması için gerekli bilgileri ekrandaki alana girmesi gerekmektedir. Vergi kimlik numarası sorgulama adıyla yayınlanan bu formdaki alanların doldurulması ile birlikte kişilerin vergi kimlik numarası öğrenilecektir. Bu bakımdan sizler de aşağıdaki bağlantıya erişim sağlayabilir vergi kimlik numaranızı sorgulayabilirsiniz. Vergi numarası sorgulama işlemerinde görseldeki gibi bir alan görülecek ve tüm alanların doldurulması istenecektir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*