VERGİ KİMLİK NO SORGULAMA


Vergi numarası,Gelirler İdaresi Başkanlığı tarafından verilen, kamu kurum ve kuruluşları ile özel ya da tüzel kişilere, yapacakları işlemlerle ilgili kayıtlarda ve hazırlanan belgelerde kullanılması zorunlu olan numaradır. Daha basit anlatmak gerekirse tüm resmi işlemlerde özelya da tüzel kişilerin kullanması mecburi olan ve bilgilerine daha sağlıklı ulaşılmasını sağlayan numaralandırma işlemidir.   Vergi no, ilgili kişinin nüfus cüzdanı ve fotokopisi ile birlikte herhangi bir vergi dairesine başvurması ile birlikte dakikalar içerisinde alınabilmektedir.

 Vergi no sorgulama işlemleri, için ilgili kişinin TC kimlik numarası ile birlikte bulunduğu bölgenin vergi dairesine başvurarak alınabilmektedir. Ancak günümüzde birçok işlem gibi vergi no sorgulama işlemi de internet üzerinden yapılabilmektedir.  İlgili kişi aşağıdaki bağlantıyı kullanarak vergi no sorgulama sayfasına ulaşabilmektedir.  Açılan sayfada belirtilen bölümlere soyadı, ad, baba adı doldurulduktan sonra doğum yeri ve doğum yılı girildiği ve tamam tuşuna basıldığı zaman vergi numarasına ulaşmakta ve vergi no sorgulama işlem tamamlanmış olmaktadır.

Vergi kimlik no sorgulama işlemlerini kolay ve pratik birşekilde yapabilirsiniz. Bunun için yapmanız gerekn öncelikle aşağıdaki yönlendirme linkine tıklamak. Daha sonra açılacak sayda aşağıdaki resim ekranı karşınıza gelecektir. Ekrandaki kısımlara sırasıyla soyad, ad, baba adı, doğum yeri ve doğum yılı bilgilerini girerek tamam seçeneğine . Ardından sorgulamanızın sonucu olarak karşınıza yeni bir ekran gelecektir.

Yeni gelen ekranda sorgulamanıza istinaden ad, soyad, vergi kimlik numarası, vergi dairesinin adı ve durumu bilgileri yer almaktadır. Böylelikle sorguladığınız kişinin vergi kimlik numarasını kolay ve şifresiz bir şekilde öğrenmiş olursunuz.

Sevgili okuyucularımız sizlerle olan paylaşımlarımıza devam edecveğiz. Sitemize göstermiş olduğunuz ilgi ve alaka bizleri sizlere daha çok çalışarak bilgi aktarma isteğine sevketmektedir.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*