Vergi Borcu Yoktur Yazısı


Günümüzde resmi işlemlerin birçoğunda vergi borcu yoktur yazısı istenilmektedir. Uygulamanın temel amacı devletin vergi toplama yeteneğini arttırmaktır ve uygulama bir çok ülkede aynı şekilde sürdürülmektedir. internetin hayatımıza girmesi ile birlikte Maliye Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen vergi toplama işlemleri daha sağlıklı biçimde işlemektedir.  Bu uygulama ile vergi dairelerinde oluşan yığılmalar kontrol altına alınmakta, vergi mükellefine daha pratik hizmet uygulaması sunulmakta ve bu kurumlarda çalışan personelin iş yükü azaltılmaktadır.

Vergi Borcu Yoktur Dilekçesi

İnternet arama motoruna vergi borcu yoktur yazısı yazarak arama yapıldığı zaman GİB – Gelir İdaresi Başkanlığının resmi sitesinden ilgili dilekçeye ulaşılmaktadır. Dilekçe üzerinde belirtilen yerlere vergi dairesinin adı ve adres bilgileri, ilgili kişinin nüfus kayıt bilgileri, adres bilgileri ve iletişim bilgileri girilerek dilekçe hazırlanmakta ve ilgili kuruma gönderilmektedir.  Yapılan bu basit işlem ile birlikte ilgili kişinin vergi bilgilerine ulaşılmaktadır. Yapılan bu düzenleme ile birlikte hem vergi mükellefleri hem de kurumlar modern ve pratik bir uygulama ile hizmet alma olanağına kavuşmuştur. Ayrıca bilgiler tek merkezde toplandığı için temiz bilgilendirme olanağı sunulmaktadır.

VERGİ BORCU YOKTUR DİLEKÇESİ 

Vergi borcu yoktur yazısı almak için dilekçe vermeniz gerekmektedir. Vergi borcu yoktur yazısı alma dilekçesinin bir örneğini aşağıda sizlerle paylaşıyoruz. Dilekçede öncelikle tarih, il  ve vergi dairesi kısımları doldurulacaktır. Ardından gerçek kişiler için TC kimlik numarası, kurumun adı ve gönderenin adı soyadı bölümleri doldurulur. Daha sonrasında adres bilgileri girilerek dilekçe tamamlanmış olur.

Borcu Yoktur Yazısı Alma Dilekçesi

Tarih
  
İL seçiniz
VERGİ DAİRESİ ADI seçiniz
Gönderilecek Kurum
Adı Soyadı/Unvanı
ADRES BİLGİLERİ
MAHALLE
CADDE
SOKAK
SİTE
BLOK
BİNA NO
DAİRE NO
POSTA KODU
İLÇE
İL
İŞ TEL
CEP TEL
E-POSTA ADRESİ


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*