VERGİ BORCU ÖDEME


VERGİ BORCU ÖDEME

Gelir İdaresi Başkanlığı, vergi borçlarınızı kolay bir şekilde ödeyebilmeniz ve vergi dairelerindeki iş yükünü azaltabilmek amacı ile pek çok banka ile vergi borcu ödeme işlemi konusunda anlaşma gerçekleştirmiştir.

Bu sayede bazı istisnai durumlar haricinde, Türkiye’de hizmet vermekte olan bankalar aracılığı ile vergi borcu ödeme işlemlerinizi gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Bunun için tek yapmanız gereken Gelir İdaresi Başkanlığı ile anlaşmalı olan herhangi bir daireye vergi kimlik numaranız ile gitmek olacaktır.

Vergi Borcu Ödeme İstisnai Durumları

Bu noktada vadesi geçmiş olan motorlu taşıtlar vergisi, trafik idari para cezası, motorlu taşıt araçlarına ilişkin özel tüketim vergisi tescile tabi olanlar dışında vergi borçlarının bankalar aracılığı ile ödenmesi olanaklı değildir. Ayrıca PTT işyerlerince sadece trafik idari para cezası, geçiş ücreti ve idari para cezası tahsilatı yapılmaktadır.Etiketler: , , , , , , ,

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain