TURKCELL NUMARA SORGULAMA

TURKCELL NUMARA SORGULAMA

Operatörler arasında numara taşımanın mümkün hale gelmesi ile birlikte, numaraların hangi operatöre ait olduğu direk numara üzerinden öğrenilememektedir. Bu bakımdan kişiler numaraların hangi operatöre ait olduğunu öğrenmek için bu konuda açılmış servislerden yararlanması gerekmektedir.

Numara Sorgulama

Her ne kadar piyasada özel sektörlerin sunduğu girişimler olarak numara sorgulama hizmetleri bulunsa da E-Devlet portalı üzerinden de numara sorgulama imkanı bulunmaktadır. Bu bakımdan Turkcell numara sorgulamak isteyen kişiler, E-Devlet portalı üzerinden bu ihtiyaçlarını giderebilmektedir. Sayfaya giriş yaptıktan sonra telefon numarasını ilgili alana girmeniz yeterli olacaktır. Bu sayede numaranın hangi operatöre ait olduğunu öğrenebilirsiniz.

Turkcell numara sorgulama dışındaki tüm operatörlere ait numaralar için de sorgulama yapılabilir durumda olması telefon numaraları ile ilgili yaşanan sorunların giderilmesini sağlamıştır.

Hatların hangi operatöre ait olduğundan kişilerin üzerine kayıtlı herhangi bir hattın olup olmadığının kontrol edilmesine kadar tüm konularda e devlet tarafından sunulan hizmetten yardım alınabilecek ve böylece konuyla ilgili merak edilenler öğrenilebilecektir.

E devlet üzerinden işlem yapacak kişilerin üyelik girişi yapması gerektiğini unutmaması gerekmektedir. E devlet giriş yaptıktan sonra ilgili hizmetlerden yararlanmak mümkün olacağı için kişilerin e devlet üyeliğine sahip olması da işlemlerin yapılması için zorunludur. Aşağıdaki bağlantıdan yararlanarak direk e devlet üzerindeki sorgulama sayfasına erişim sağlayabilir ve hat sorgulama işlemlerine başlayabilirsiniz.

Etiketler: , , ,

Yorum Yaz