TRAMER KAYDI SORGULAMA


Tramer; trafik sigortası, kasko, karayolları taşımacılık sigortasına konu olan araçlara ait olan bilgilerin sorgulanabildiği internet uygulamasıdır. Uygulamanın amacı yukarıda belirtilen sigorta türlerinin yenileme işlemi yapılırken bu bilgiler ışığında entegrasyon sağlanması ve poliçe düzenlenmesi yapılabilmesidir. Aracın mevcut poliçelerinin görüntülenmesi ya da sigortalarının olup olmadığı bilgilerine de tramer sistemi üzerinden ulaşılabilmektedir.

Tramer kaydı sorgulama işlemi ile araç hasar sorgulama, mağdur bilgileri sorgulama, araç trafik poliçesi sorgulama, kasko sorgulama ve kaza yapan araçların kaza sonrası kusur bilgilerini sorgulama işlemleri yapılabilmektedir.

Tramer kaydı sorgulama işlemleri için cep telefonlarının kısa mesaj bölümü ile bilgi alınabilmek ile beraber, internet yardımı ile de bilgilere ulaşılabilmektedir. İnternet üzerinden tramer kaydı sorgulama işlemi için aşağıdaki bağlantıyı tıklayarak ilgili sayfaya ulaşmak sorgulama işlemine başlamak için yeterlidir. Sonrasında belirtilen bölümlere gerekli bilgileri girerek aracın hasat tespit tutanak bilgileri ve poliçe bilgilerine ulaşabilmek mümkündür.

Araç hasar tramer kaydı sorgulamak için Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi SMS sorgulama hizmetinden faydalanmalısınız. Bu bakımdan tramer sorgulama işlemleri SBM üzerinden sadece kısa mesaj olarak verilmektedir. Kısa mesaj sorgulama işlemlerini aşağıdaki örnekte olduğu gibi sizlerde yapabilirsiniz.

SMS İle Araç Tramer Hasar Kaydı Sorgulama

Cep telefonunuzun sms bölümünden Plakanızı yazarak , VODAFONE, AVEA, TURKCELL fark etmeksizin tüm operatörlerden 5664 hasar sorgulama hattına gönderiniz. Sorgulama yaptığınız aracın plakası değişse dahi, araca ait tüm hasar kayıtları sms olarak size gönderilecektir.


83 Comments Posted

 1. 31 mart 2014 tarihinde telefonuma plaka yazın hasar varmı diye söyleyelim diye mesaj geldi plaka yazdım yolladım hala cevap gelmedi

 2. 5664 sms gönderdim sadece hasar kaydı geldi asıl öğrenmek istediğim km bilgileri neyapmam gerekir yardımcı olursanız sevinirim.

 3. Merhaba admin benim size bir sorum olacak. Ben yeni bir araç almayı düşünüyorum bu aracın plakasını 5664 ‘e gonderdim bana gelen cevabi mesajda aracın muayeneye girdiği tarihteki kilometresi gonderilmedi. Daha onceki mesajlarda kilometre kaydı da gönderiliyordu. Bunu nasıl öğrenebilirim.?

 4. 42 DUU 22 pılakalı aracı almak istiyorum sms yoluyla sorguladım 1 adet kazaya karışmış ama fiyatı belli değil karıştığı kazanın fiyat ağırlığı nekadar dır yardımcı olursanız sevinirim.

 5. sayın yetkılı 12,01,2015 tarıhı ıtıbarıyel sıstemınızde bır sıkıntımı mevcut aracın hem şaşı hemde plakada 5664 e sorgulama yaptığım zaman sıstem hatası dıye cevap gelır bana. ama 4 tl yı faturamdan tahsıl etmıssınız maşallah. alamadığım hızmet ıcın benden 6 mesajın ucretı kesıldı. iadesi veya sikayetı hususnda nereye basvurabılrız sıtenızde.

  • Vedat bey durumu operatörlerle görüşmeniz gerekmektedir. Ayrıca biz bilgi paylaşımında bulunan bir web sitesiyiz.

 6. Sayın Admin, Tramer sorgulamasını yazının sonundaki linkten yapabilirsiniz diyorsunuz fakat ilk adımda kayıt için ticaret sicil no,acente no,kullanıcı tipi : acente …gibi bilgiler isteniyor.Bu sistem sadece sigorta acenteleri için mi ??? Biz sıradan vatandaşlar bu noları nereden alacağız? Mesela ticaret sicil no yok benim,ne olduğunu da bilmiyorum

 7. 45 yb 2395 plakalı aracımın hasar kaydını öğrenmek istiyorum ama kayır bulunamadı diyor yardımcı olursanız sevinirim tşkrlr..

 8. 35 HY 216 PLAKA NOLU ARACIN TRAMER SORGUSUNU YAPMANIZI RİCA EDECEKTİM. BİRDE MÜMKÜNSE KİLOMETRE SİLİNME İŞLEMİ YAPILMIŞMI ONU ÖĞRENEBİLİRMİYİM?

 9. 06 GAA10 PİLAKALİ ARACIMIN 2008 YILIDA 12/122008 TARİHİNDEKİ KAZAMIN3019,17 9000GÖRÜNÜYOR DİLEKÇEYLEDÜŞÜRDÜK DEDİLER AMA 6000 LİRAYA DÜŞDÜ AMA GERÇEK HASARA İNMEDİ NE HİKMETSE NEYAPABİLİR İM ,

 10. ben hasar kaydı sordurmak istiyorum ama plakadan önceki kutuya ne yazacağımı bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim .

 11. Merhaba benim sorum, aracımla kaza yaptım sigortaya başvuru yaptıktan sonra feragat ederek aracımı kendim yaptırdım ancak 5664 sorgusunda aracımda hasar kaydı görünüyor sbmye mail attım sigorta expertizinin rapor güncellemesi yapması gerek diyor sigorta şirketimde sıfır tl hasar görünüyor ne yapmalıyım teşekkürler.

 12. 06 kb 398 plakalı aracımın gecmişten bugune kadar olan kazalarını ogrenmek istıyorum tramer kayıtlarını ancak sayfanın altındaki linke tıklayın diyonuz ama o bölüm experler yada acenteler için galıba ben nerden nasıl ögrenebılırım….

 13. Aracı mı alırken 8000 tl hasar bilgisi verdiniz devir aldım yeni plaka taktım 35000 tl hasar kaydı çıkıyor ayrıca şasi de 3000 tl hasar görünüyor bana yardımcı olun çıldırmak üzereyim

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*