TRAFİK SİGORTASI PRİM BİLGİLENDİRME


Trafik sigortası prim bilgilendirme uygulaması, araç sahibinin prim bilgilerini sorgulama ve bu yönde olası olumsuzlukları kontrol etme ve tedbir almasına yönelik bir uygulamadır. Uygulama sayesinde araç sahibinin menfaatleri korunurken, bu noktada haksızlık ve usulsüzlük yapılmasına da engel olarak bu alanda düzen sağlanmaktadır.

Trafik poliçesi prim sorgulama işlemi için sorgulama yapılacak araç hakkında bazı genel bilgilere ihtiyaç duyulmaktadır. Aşağıda vereceğimiz link üzerinden tarife prim sorgu sayfasına ulaşıldığında, belirtilen boşluklara araç türü, işleten tipi, araç markası, tarife basamak kodu, model yılı il ve ilçe bilgileri eksiksiz biçimde doldurulduğunda ve güvenlik şifresinin de kodlanması ile birlikte sorgula tuşuna basıldığında, bu yönde inceleme yapma imkânı doğmaktadır.

Tarife prim sorgu uygulamasını kullanarak trafik sigortası prim karşılaştırması yapmak istiyorsanız öncelikle aşağıdaki sorgulama linkini kullanınız. Ardından açılan ekranda bulunan il seçimi, ilçe seçimi, araç türü seçimi, işleten tipi seçimi, sigorta şirketi seçimini yapı daha sonrada doğrulama kodu alanını doldurmalısınız.

Bu işlemlerin sonucunda trafik sigortası prim karşılaştırma işlemini  gerçekleştirmiş olacaksınız. Sigorta Bilgi Ve Gözetim Merkezi online işlemlerinden biri olan tarife prim sorgu işlemini resimli olarak anlattık.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*