TEHLİKELİ MADDE VE TÜPGAZ POLİÇESİ SORGULAMA

 TEHLİKELİ MADDE VE TÜPGAZ POLİÇESİ SORGULAMA

GİB, Sigorta Sorgulama

23 Mayıs 2020

ekledi.

Yorum Yaz

Tehlikeli madde ve tüpgaz taşımacılığında gerekli güvenlik önlemlerinin alınması ve bu önlemlerin belgelenerek ticari işletmelerin sigorta kurumları tarafından güvence altında tutulmasına yönelik sigorta kolu olarak bilinen tehlikeli madde ve tüp gaz poliçesi sorgulama, gerek karayollarında seyreden trafiğin gerek halkın gerekse taşımacılığı yapan işletmelerin muhtemel olumsuzluklara karşı alınan tedbirlerdir.

İşletme poliçe bilgilerini takip ederek bu yönde zaman aşımlarına ve muhtemel kazalara karşı önlem alabilme imkânı bulmaktadır. Tehlikeli madde ve tüpgaz poliçesi sorgulama uygulamaları internet üzerinden gerçekleşmektedir. Bu tür sorgulamalar için aşağıda vereceğimiz link değerlendirilebilir.  Linke tıklanarak ulaşılan sayfada belirtilen boşluklara istenilen bilgilerin doldurulması ile birlikte bu yönde araştırma yapabilme imkânı doğmaktadır.

Tehlikeli madde ve tüp gaz poliçesi sorgulama işlemi diğer bir çok uygulamada olduğu gibi SBM uygulamasıdır. Bu uygulamayı kullanarak tehlikeli madde ve tüp gaz poliçesi sorgulama yapmak için öncelikle sorgulama sayfasına giriş yapmalısınız.

Sorgulama sayfasına giriş yaptığınız da aşağıdaki resimde de gördüğünüz gibi sigorta şirketi, acente no, poliçe no ve yenileme no bilgileri giriniz. Daha sonra resimdeki karakterleri girerek sorgulama işlemini yapınız. Sizler için tramer ve diğer uygulamaların sizlere aktarıldığı SBM üzerinden yapılan işlemleri tanıtmaya devam edeceğiz.

Etiketler: , , , ,

Yorum Yaz