SSK İşe Giriş Tarihi Sorgulama


Emeklilik başvurusunda bulunduğumuzda emeklilik sisteminde ilk işe giriş tarihinden bugüne kadar geçen süre ve emeklilik başvuruları değerlendirilerek karara bağlanmaktadır. İşte işe giriş tarihi bu özelliği ile oldukça önemlidir. Emeklilik işlemlerimizin zamanında olması erken emekli olabilmek için işe giriş tarihimizin doğru olması gerekir. Bazı istenmeyen durumların olduğunu hepimiz biliyoruz.

İşverenin çalışanına ilk işe girişinde sigorta yapmadığı, yaptım dediği halde yapmadığı gibi kötü durumlar vardır. Bunlar hepimizin başına gelebilecek şeylerdir. Fakat bu gibi durumlarında önüne geçmek artık mümkün.. SGK vermiş olduğu hizmetler doğrultusunda bu gibi işlemlerin gerçekleştirilmesini kolaylaştırmıştır. Emekli ve genel sağlık sigortası kapsamında olan kişiler kolaylıkla kendileriyle alakalı emeklilik veya sağlık hizmetlerine ulaşabilirler.

SGK işe giriş tarihide bu işlemlerden biridir. Yazımızın başında işe giriş tarihinin ne kadar önemli olduğunu azda olsa açıklamaya çalıştık. Ve işte bahsettiğimiz durumlarla karşılaşmamak için işe giriş tarihini sorgulama için size vereceğimiz linkten faydalanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken linke tıklamak ve açılan e-sgm sorgulama sayfasında sizden istenen kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru bir şekilde girmektir.

Esgm hizmet sorgulamanın kullanıma kapatılmasının ardından SGK işe giriş tarihi sorgulama işlemlerini de e devlet girişi ile yapıyoruz. E devlet girişi için gerekli olan tek şey e devlet şifresi. PTT üzerinden e devlet şifrenizi alarak sisteme giriş yapabilir sigortanız ile ilgili ilk işe giriş tarihi ve SSK primlerinizi inceleyebilirsiniz.


3 Comments Posted

  1. benim ilk iş girile şimdiki numaram aynı ama benim 575günüm beni üzerime başka numarada görünüyor ben bügünü nasıl aktarrım

  2. 1990 yılında bir sene sigortalı çalıştım.banka kredisiyle emekli olunuyormuş.böyle bir şansım varmıdır.. yaşım 50.

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*