ŞİRKET VERGİ BORCU SORGULAMA


Şirket vergi borcu sorgulama uygulamasına GİB kurumunun uygulamaya koymuş olduğu internet vergi dairesi yolu ile ulaşabilirsiniz.

Bu uygulama sayesinde iş yerinize ait vergi borcu olup olmadığını kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

İnternet vergi dairesi olarak hizmet veren sistemde ; e-beyanname, internet vergi dairesi, motorlu taşıtlar, 6111 ödeme, kira beyannamesi, borç sorgulama, sorgulamalar, b-trans, mükellef bilgileri bildirimi gibi ve daha bir çok hizmet yer almaktadır.

Bu menüden sizde kendinize uygun olan seçeneği seçerek vergi borcu sorgulama işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Vergi borcu sorgulama yapmak için aşağıda verdiğimiz bağlantıyı tıklamanız yeterli olacaktır.

Türkiye de faaliyette bulunan şirketlerin, elde ettikleri tüm ticari kazançları vergilendirilmektedir. Değişik isimlerle adlandırılan bu vergiler, şirketlerin muhasebe kısımları ve vergi dairesi ile belirlenmektedir.

Bu konuda her vergi konusu , gerçek kişinin ismine veya şirket adına vergi borcu kısmına eklenmektedir. Şahıslar, vergi konusu hakkında GİB internet sayfasından bilgi alabilirler.
Şirket vergi borcu
Şirketlerin vergi borçları, vergilendirme usulü gereği aylık olarak düzenli çıkarılmaktadır. Vergi borçlarının takibi şarttır. GİB vergi borcu sorgulama uygulaması ile vergi borcunuzun olup olmadığını öğrenebilirsiniz.
İnternet üzerinden vergi borcunun sorgulanması için Gelire İdaresi Başkanlığı’nın internet vergi dairesine giriş yapmanız gerekmektedir. Bu işlemin ardından şirketinize ait kullanıcı kodu, parola ve şifre bilgilerini girmeniz gerekir. Bu konuda herhangi bir bilginiz yoksa vergi daireleri üzerinden şirketinizi kayıt ettirerek bundan sonraki tüm işlemlerini online olarak yapmaya başlayabilirsiniz. Bu giriş işlemlerinin ardından sistemde bulunan sorgulamalarla tüm işlerinizi halledebilirsiniz.

Şirket Vergi Borcu Sorgulama İçin :


4 Comments Posted

 1. Sayın İlgili,
  Firmamız için yapılandırma başvuru yaptık, bununla ilgili sonucu ve yapılandırma detaylarını, hangi aşamada olduğunu öğrenmek istiyorum.
  1. 1270334503 Şehitkamil vergi dairesi
  2. 4390121839 Şahinbey vergi dairesi
  3. 1670478681 Şehitkamil vergi dairesi
  4. 4390121839 – 034287 Nakil vasıta vergi dairesi

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*