SİGORTA SUİSTİMAL İHBAR GİRİŞİ


Sigorta suistimalleri bilgi paylaşım sistemi tarafından hazırlanan ve uygulamaya koyulan sigorta suiistimal ihbar uygulaması yanlış sigorta uygulamaları ve sigorta suistimaline konu olabilecek verilerin toplandığı sistemdir. Bu uygulama ile gerek sigorta şirketinin gerekse sigortalının menfaatlerinin korunması amaçlanmaktadır.

Bu sistem üzerinden sigorta suistimal ihbar girişi ile kasıtlı ya da kasıtsız yanlış sigorta uygulamaları tespit edilebilmektedir. Bu sistem sayesinde sigortalının prim maliyetleri düşer ve menfaatleri korunmuş olur, sigorta şirketi ise risk fiyatlandırma konusunda daha sağlıklı karar verebilir ve teminat kapsamına alınacak riskleri daha gerçekçi olarak hesaplanabilir ve maliyetler düşürülebilir. Sigorta suistimal ihbar girişi için aşağıda vereceğimiz link üzerinden bilgilendirme yapılmaktadır.

Sigorta suistimal ihbar girişi yaparak bildirimde bulunmak için giriş linkine . Ardından bildirimde bulunan kimse ( vatandaş, acente, eksper, güvenlik güçleri, tamirhane) seçim yapmalısınız.

İhbar girişi yaparken isterseniz kimlik bilgilerini paylaşmayabilirsiniz. Eğer kimlik bilgilerinizi paylaşmakta herhangi bir mahsur görmüyorsanız ilgili alanları doldurunuz.

Daha sonra olay bilgileri bölümünü doldurmaya başlayabilirsiniz. Olay bilgileri için olay yeri il, olay yeri ilçe, olay tarihi, ilgili sigorta dalı ve olay açıklamasının ardından ihbar bildirimini yapabilirsiniz.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kimlik bilgilerini paylaşıp paylaşmamak tamamen size kalmış.


1 Comment Posted

  1. 3 yıl kapıcı olarak calışıyorum iki blok dan oluşan 20 daire beş evler gül stesi nilüfer bursa ssk yok haklarımı nasıl alırım selam cennet bayram

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*