SİGORTA SORGULAMA


Sigorta sorgulama yapmak için SGK verilerinin halkın hizmetine sunulduğu esgm bağlantısı kullanılmalıdır.

Bu sayede sigorta sorgulama yapılarak sigortalı kişinin sosyal güvenlik bilgilerine ulaşılabilmektedir.Böylece sorgulama yapan sigortalı bilgileri amacına göre kullanabilmektedir.

Emeklilik hesaplama, SSK prim sorgulama, SSK gün sayısı sorgulama gibi çeşitli nedenlerden dolayı yapılan sigorta sorgulama kişinin sosyal güvenlik geçmişini en şeffaf şekilde gözler önüne sermektedir.

SSK sigorta sorgulama yapmak için sadece kimlik bilgilerinize gerek duyulmaktadır. Bilgiler güncel olup tamamen doğru veriler içermektedir.Sorgulama için aşağıdaki bağlantıyı kullanınız.

Sigorta sorgulama yapmak için eskiden sadece SGK sorgulama sayfasından giriş yaparak esgm üzerinde şifresi sorgulama yapılabiliyordu. Ancak esgm sisteminin yürürlükten kaldırılması ile birlikte sigorta sorgulama işlemleri sadece turkiye.gov.tr üzerinden yapılabilmektedir. E devlet üzerinden sigorta sorgulama yapmak için sisteme giriş yaptıktan sonra 4a hizmet dökümü sayfasını açmanız gerekmektedir.

Sigortalı kişilerin tüm sigorta bilgileri bu sayfanın altında yer almaktadır. Burada sigortalı olarak çalıştıkları dönem boyunca sosyal güvenlik alanında yapmış olduklar tüm işlemler yer almaktadır. İşe giriş çıkış yaptıkları tarihler, ödenen sigorta primleri, sigortalarının kaç gün ödendiği gibi tüm bilgiler bu sayfa aracılığı görüntülenebilmektedir. Sizlerde e devlet üzerinden sorgulama yapmak için ihtiyacınız olan e devlet şifresini aldıktan sonra işlemlere hemen başlayabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*