Şifresiz SGK Hizmet Dökümü


SGK hizmet dökümü almak için sgk.gov.tr adresinden yararlanabilirsiniz. Günümüzde bu adresi bilmeyen yoktur sanırım. Ama bilmeyen varsa da kısa bir hatırlatma yapmamız mümkündür. Bu adres çalışanlar için oluşturulmuş bir SSK, BAĞ-KUR, EMEKLİ SANDIĞI sigorta kollarına bağlı çalışan sigortalıların yani bizlerin sigortaları, emeklilik günleri, primleri, emeklilik yaşını sorgulamamız için oluşturulmuş bir sorgulama alanıdır.

Bu alanın kullanımı da oldukça basittir. Başlıktan da anlaşılacağı üzere bu sistem üzerinden herhangi bir şifreye ihtiyaç duymadan sorgulama yapmak mümkündür. Sadece kimlik bilgileri kullanılarak sorgulama yapılabilir. Bu sistemin yanında alternatif bir sistem daha vardır. Bu sistemde e-devlet sistemidir. E-devlet sistemini kullanmak içinde sadece bir kere alınıp daha sonrada kullanabileceğimiz bir şifreye ihtiyacımız vardır.

Bu sistem şifresiz sorgulama yönteminden önce kullanılmaktaydı bilenler bilirler. Bilmeyenler içinde söyleyebileceğimiz şey bu sistemde şifresiz sorgulama yöntemi kadar güvenli bir sistemdir. Şifre bu güvenliği daha da arttırmaktadır. Bu yüzden şifre ile sorgulama içinde turkiye.gov.tr adresi kullanılmaktadır. Aşağıda size vereceğimiz link üzerinden şifresiz SGK hizmet dökümüne kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Sevgili takipçilerimiz SGK esgm uygulamasını kullanıma kapatmıştır. Bu sebepten dolayı şifresi hizmet dökümü alma uygulaması ortadan kalmıştır. SGK hizmet dökümü almanın tek yolu e devlet şifresiyle sisteme giriş yapıp 4a hizmet dökümü alma kısmını seçmektir. Bu şekilde size özel açılan sayfadan sigortanızla ilgili tüm bilgilere ve prim ödemelerine ulaşabilirsiniz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*