SGK RAPOR PARASI SORGULAMA


SGK rapor parası sorgulama işlemini Ziraat Bankasına gitmeden önce sorgulama yapmakta yarar var.Aksi taktirde bankaya boşuna gitmiş olabilirsiniz.

Sgk işgöremezlik raporu belgenizin karşılığı olan parayı almak için öncelikle esgm üzerinden sorgulama yaparak rapor parası yattımı öğrenmelisiniz. Bu sorgulamayı yapmak için e-devlet şifresine ihtiyacınız yoktur.

Tc kimlik no ile rapor parası sorgulama yaparak işgöremezlik ödeneğinizin bankaya yatıp yatmadığını ve hangi safhada olduğunu öğrenebilirsiniz.

SGK rapor girişi işvereniniz tarafından yapılacaktır.Sizin bu konuda herhangi bir girişimde bulunmanıza gerek yoktur.Ayrıca SGK 2 günün üzerindeki istirahat raporu paralarını ödemektedir.İlk 2 günün ücreti ödenmemektedir.Aşağıdaki link sayesinde rapor sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

E devlet üzerinden SGK rapor parası sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. E devlet girişi yaparak SGK bölümüne giriş yapıp ardından “4A/4B İşgöremezlik Ödemesi Görme” seçeneğini bularak bu bölümden işgöremezlik ödeme durumunuzu öğrenebilirsiniz. E devlet işgöremezlik  sorgulama sayesinde bilgilerine pratik olarak ulaşabilirsiniz.

SGK üzerinden yapılan sorgulamaların bir çoğu artık sadece e devlet sisteminden yapılmaktadır. Örnek verecek olursak esgm hizmet sorgulama uygulaması artık hizmet vermemektedir. Hizmet sorgulama işlemleri artık sadece turkiye.gov.tr üzerinden sorgulanabilmektedir.

Rapor parası sorgulama işlemlerinde ve daha bir çok SGK sorgulamalarında e devlet tercih ediliyor. Sistem kullanışlı ve anlaşılır bir şekilde tasarlanmış ve hizmet vermeye devam etmektedir.


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*