SGK BORÇ SORGULAMA


SGK borç sorgulama yapmak için Sosyal Güvenlik Kurumu tarafından hizmete açılmış online tahsilat bağlantısı kullanılır.

SSK prim sorgulama, SSK prim borcu ödeme işlemleride yine bu platform üzerinden kredi kartı ile yapılabilmektedir.

Bu bağlantı üzerinden hangi tür sorgulamalar yapıldığını ve kredi kartı ilde SGK borç ödeme işlemlerinin nasıl yapıldığını yine SGK borç sorgulama sayfasında bulunankredi kartı tahsilat uygulaması kullanım klavuzu ile görebilirsiniz.

Aşağıda vereceğimiz linki kullanarak SGK ile ilgili borç sorgulamanızı yapabilir ve prim ödemelerinizi online olarak yapabilirsiniz.Sistem tamamen güvenilir olup SGK güvencesi altındadır.

SGK borç sorgulama işlemlerini e devlet sistemi üzerinden de yapabilirsiniz. SGK ve diğer tüm devlet kurumları e devlet sistemi ile entegre edildiği için bu kurumların işlemlerini online olarak turkiye.gov.tr adresinden kolayca yapabilirsiniz. SGK borç sorgulama işlemlerinde SGK tarafından sigortalıların ve işverenlerin hizmetine sunulmuş olan online web tahsilat uygulamasını kullanabilirsiniz.

Sisteme giriş yaparak SGK borç sorgulama başlığına tıklayarak sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. Online bilgi veren sistem üzerinden ödeme var olan borçlarınızı ödeyebilirsiniz. Ancak ödemeler sadece kredi kartı ile yapılabilmektedir. SGK borç sorgulama kavramı halk arasında Genel Sağlık Sigortasından kaynaklana prim borcu anlamında kullanılmaktadır. Zaten sistem üzerin GSS prim borcu sorgulama imkanı da bulunmaktadır.


4 Comments Posted

  1. 1977 yilindan sigorta baslangicim var ama sigorta
    Numarami bilmiyorum nasil ogrenebilirim yardimci
    olabilirseniz cok sevinirim tesekkurler. …

    • Levent bey esgm.sgk.gov.tr/Esgm/ bu bağlantı üzerinden kimlik bilgilerinizi girerek sorgulamanızı yapabilirsiniz.

  2. Merhaba ben hamit çubukçu sigorta baslangicim 2004 denir itibaren ama 1995 te bi işyerinde calistim ciraklik okuluna gittim 2 sene o zarf inşa bana sigorta sicil kar ti verdiler arka sinda sigorta numara si var internet ten baktim ödenmedi gözüküyor nasil ogrenebilirim tesekkurler

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*