SEYAHAT SAĞLIK SİGORTA POLİÇESİ SORGULAMA


Seyahat sağlık sigorta uygulaması yurtiçi ya da yurtdışı seyahatlerinde, yolcunun başına gelebilecek hastalık, kaza ve bagaj kaybolması gibi olumsuzluklara karşılık yaşayabileceği maddi zararı karşılamaya yönelik bir uygulamadır. Uygulamada yolcunun yolculuk anında yaşayabileceği olumsuzluklarda maddi zarar görmesi önlenmektedir

Seyahat sağlık sigorta poliçe sorgulaması ile bu yönde hazırlanan poliçelerin geçerliliğini araştırmaya yönelik bir uygulamadır. Uygulama internet üzerinden gerçekleştirilmekte ve aşağıda vereceğimiz link üzerinden sorgulama işlemi yapılabilmektedir.  Seyahat sağlık sigorta poliçesi sorgulama işlemi için link açıldığında görülecek sagmer poliçe sorgulama sayfasında sigortalı tipi, sigortalı kimlik no, poliçe no gibi bilgiler kodlandığında ve güvenlik şifresi girildiğinde poliçe bilgilerine ulaşılabilmektedir.

Seyahat sağlık sigorta poliçe sorgulaması yapmak için öncelikle aşağıdaki sorgulama sayfasına giriş yapmanızı gerekmektedir. Sorgulama sayfasına girdikten sonra doldurulacak bölümleri dikkatlice dolduralım. Öncelikle sigortalı kimlik tipi, sigortalı kimlik no, doğum tarihi, aile sıra no ve cilt no bilgilerini girelim.

Daha sonra doğrulama kodunu yazarak sorgulama işlemini başlatabilirsiniz. Sağlık ve seyahat poliçe sorgulama işlemini online olarak yapabilirsiniz. Üstelik herhangi bir şifreye ihtiyacınız olmadan sorgulama işlemlerini yapabilirsiniz. SBM hizmetlerini nasıl yapacağınızı resimli olarak sizlere anlattık. Anlatımlarımıza yeni haberlerle devam edeceğiz.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*