PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

PLAKADAN ARAÇ SORGULAMA

 Plakadan araç sorgulama işlemleri, teknoloji uygulamalarında kullanılan ve araç sahiplerinin araç ile ilgili bilgilere pratik biçimde ulaşmasına yardımcı olan uygulamalardan birisidir. Bu tür işlemler için cep telefonlarının SMS uygulamaları değerlendirilse de internet üzerinden yapılan sorgulamalar kullanıcı açısından daha sağlıklı görünmektedir.

Plakadan araç sorgulama uygulaması ile aracın adına kesilmiş trafik cezası, OGS ya da HGS borcu, ödenmemiş vergi borcu ve sigorta borcu gibi konularda bilgi sahibi olmak mümkündür. Bu tür sorgulamalar için aşağıda vereceğimiz link üzerinden işlem yapılabilmektedir. Bunun için linki tıklayarak sayfaya ulaşmak ve istenilen bilgileri sayfada belirtilen boşluklara kodlayarak sorgula tuşuna basmak yeterli olmaktadır.

Sadece plaka bilgisi girerek araç sorgulama yapmak için e devlet araç sorgulama uygulamasına giriş yapmalısınız. Araç sorgulama uygulamasına ulaşmak için e devlet şifresini girip araç sorgulama seçeneğini . Ardından ilgili bölüme sadece sorgulama yapmak istediğiniz aracın plakasını yazınız. Daha sonra araç bilgilerini görüntülemek için sorgulamayı başlatınız.  Buraya kadar e devlet şifresi girerek geldiniz. E devlet şifresi sayesinde size özel sayfada işlem yapıyorsunuz.

arac-sorgulama-2

Sonrasında sorguladığınız plaka ile ilgili tüm bilgileri görebilirsiniz. Aracın cinsini, markasını, kaç model olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca aracın çalıntı olup olmadığı, araç üzerinde rehin, haciz ve hak mahrumiyeti gibi uygulamaların bulunup bulunmadığını rahatlıkla görebilirsiniz. Aşamaları sizlerle paylaştığımız resimlerden de takip  edebilirsiniz.

Etiketler: , , , , , ,

Bu yazı için 6 yorum yapıldı:

 1. HASAN KOÇ dedi ki:

  07 rg 397

 2. dogan dedi ki:

  34bap04 plakali araç kime ait ve marka modeli lutfen

 3. memduh celik dedi ki:

  yakalama kaltıkmı

 4. kerim Sertdemir dedi ki:

  Merhaba ben işitme engelliyim araç engelli
  Indirimi olmak istiyorum otomatik vitesi veya düz Vites farketmez sıfır veya 2 el 5 yaş gibi
  Farketmez mtv 6 aylık ücreti sorun
  Farketmez bilginin iyi geceler

 5. Şeref odabaş dedi ki:

  81 ar 173 plaka hangi arabada ve kime ait

 6. Yilmaz dedi ki:

  14BD041 kime ait

Yorum Yaz