OGS BORÇ SORGULAMA


Tüm sorgulama işlemleri gibi OGS borç sorgulama işlemleri de artık internet üzerinden yapılabilmektedir. Günümüz hayatından vaktin nakit olduğu herkesçe malumdur ve böylesi sıradan işler için zaman kaybetmek kimsenin işine gelmemektedir.

Otomatik geçiş sistemi OGS otoyol ve köprülerden geçişlerde geçiş ücretini hızlı biçimde tahsil edebilme amacı ile uygulamaya sokulmuştur. Aracın ön camına yerleştirilen OGS kartı ücretli geçişlerde OGS sistemine uyumlu veri okuyucuları tarafından okunmakta ve böylece trafikte sıkışıklıklar önlenmektedir.

İnternet üzerinden OGS borç sorgulama işlemi yapmak için aşağıdaki OGS borç sorgulama bağlantısını kullanarak bu sayfa üzerinden sorgulama işlemi pratik olarak yapılabilir. Sayfada belirtilen yere aracın plaka numarasının girilmesi ve ardından sorgula tuşunun tıklanması ile birlikte aracın muhtemel borçları görüntülenebilir.  Eğer aracın OGS borcu bulunmuyorsa, aracın borcu yoktur ibaresi ekrana gelmektedir. Ancak aracın geçiş ihlali, OGS cezası ve kaçak geçiş bilgisi varsa tarihi, plaka nosu, bölge, istasyon, geçiş tipi ve ücret bilgileri ekranda görüntülenebilmekte ve muhtemel borç hakkında bilgiler yer almaktadır.

OGS kaçak geçiş sorgulama yapmak için öncelikle aşağıdaki bağlantıyı . Ardından karşınıza gelecek sayfada araç plakası istenen yere plaka bilgisini girerek sorgulamanızı yapınız. OGS gişelerinden kaçak geçişleriniz olması durumunda bu bilgiler ekrana yansıyacaktır. Gerekli sorgulamayı sağlık bir şekilde yapmış olacaksınız.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*