NUMARADAN İSİM SORGULAMA


Bir cep telefonu numarasından, numaranın kime ait olduğunu öğrenmek mümkündür. Bu konuda resmi bir devlet hizmeti olmadığı gibi kişilerin özel servisleri kullanması gerekmektedir. Bu yöntem ile birlikte kişilerin numaradan isim bulma ya da isimden numara bulma gibi seçenekleri bulunmaktadır. Bu özel servisleri tercih ederek sizler de bu imkânlara sahip olabilirsiniz. Bu konuda unutulmaması gereken nokta ise bu servislerin ücretli olduğudur ve ücretin faturanıza yansıtılacağıdır. Bunun yanında kimlik bilgilerinin güvenliğinin sağlanmasını isteyen ve bu bilgilerin üçüncü kişilerle paylaşılmasını istemeyen kişiler için bu şekilde bir sorgulama yapmanız ve numaradan isim sorgulama ile isim bulmanız mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan kişilerin bu noktaya da dikkat etmesi gerekmektedir.

Numara üzerinden isim sorgulama işlemlerinin yapılması için kişilerin numarayı özel servislere belirtmesi gerekmektedir. 118 ile başlayan bu özel servisler farklı numaralar üzerinden hizmet vermektedir. Kişiler uygun olanlarını tercih ederek, bu hizmetlerden yararlanabilmektedir.  Hizmetlerden yararlanılacağı sırada isimden numara sorgulama yapılabileceği gibi numara üzerinden de isim sorgulanabilmektedir. Bu bakımdan kişiler istediği şekilde bilgiye ulaşabilmektedir.

Yapılacak görüşmelerde özel bir ücretlendirme yapılmaktadır. Bu nedenle arama yapmadan önce ücretlendirme konusunda dikkat edilmesi gerekmektedir. Ücretlendirme tarife üzerinden yapıldığı gibi dakika ücretleri yüksek olduğu için kişilerin dikkat etmesi yararlı olacaktır. Yapılacak görüşmeler uzun sürdüğü için toplam ücret yüksek olabilmektedir. Bu nedenle görüşmeden önce aranacak servise göre seçim yapılabilir.


2 Comments Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*