MTV SORGULAMA


MTV sorgulama işlemlerinizi Gib üzerinden yapabilirsiniz.Motorlu taşıtlar vergisi 2014 yılı ilk ve ikinci taksidi MTV sorgulama ve MTV hesaplama işlemlemrinizi GİB üzerinde bulunan internet vergi dairesi, Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümünden yapabilirsiniz.
Aşağıdaki resimde görünen bilgileri tam olarak girip tamam butonuna basınız. Karşınıza aracınızla ilgili bilgiler gelecektir.
Buradan ödemenizi anlaşmalı banka kredi kartlarını kullanarak yapabilirsiniz. Anlaşmalı bankalar haricindeki kredi kartları kabul edilmemektedir. Motorlu taşıtlar vergisi sorgulama ve ödeme işlemleri için Gib tarafından verilen bu hizmet sayesinde sorunsuz ve hızlı bir şekilde yürütülmektedir. Bu sayede araç sahipleri bankalarda yada başka ödeme noktalarında değil internet üzerinden kolaylıkla ödeme ve sorgulama yapmaktadırlar.

MTV sorgulama yapmak için öncelikle yazımızın sonunda bulunan linke tıklayarak sorgulama sayfasına gitmeniz gerekmektedir. Sorgulama sayfasına ulaştıktan sonra açılacak ekranda karşınıza çıkacak görüntü aşağıdaki resim gibidir. Burada öncelikle plakanızı, özel plakanızı, vergi kimlik numarası, TC kimlik numarası ve son olarak tescil tarihi bilgilerini girerek tamam butonuna basınız.

Daha sonra eğer motorlu taşıtlar vergisi borcunuz varsa aşağıdaki ekran görüntüsüyle karşılaşacaksınız. Borcunuzun olması durumunda ekranda gördüğünüz gibi kredi kartı ile ödeme seçeneğini kullanarak motorlu taşıtlar vergisi ödemenizi yapabilirsiniz.

Motorlu taşırlar vergisi borcunuzun olmaması durumunda karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Bu ekran görüntüsüyle karşılaştığınız zaman herhangi bir işleme gerek yoktur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*