MTV ÖDEME


MTV ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle MTV sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı ile MTV ödemesi yapmak için, GİB ile anlaşması bulunan bankalara ait kredi kartlarıyla birlikte 02:00-22:00 saatleri arasında işlem yapmalısınız.

Motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme ekranı açıldığında sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sorgulama gerçekleştiremediğiniz gibi ödeme safhasına da geçiş yapamazsınız.

GİB anlaşmalı bankaları ; Akbank, Garanti bankası, Halkbank, İş bankası, YKB, HSBC, Finansbank, Bankasya, TEB, Vakıfbank, Ziraat bankası ve Denizbank olarak sayabiliriz.

MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

  • Öcelikle aşağıda size verdiğimiz MTV sorgulama bağlantısına .
  • Açılacak sayfada bulunan Plaka, Özel Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası, Tescil Tarihi bilgilerini girerek tamam butonuna basarak sorgulamanızı yapınız.
  • Yeni açılacak sayfada Mükellef Bilgileri, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Ceza Bilgileri, Tahsilatlar ve Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçenekleri yer almaktadır.
  • Buradan Motorlu taşıtlar vergisini seçiniz.
  • Sonrasında açılan bölümden ödeme yapmak istediğiniz MTV dönemini seçerek kredi kartı ile ödeme butonuna basıp işlemi tamamlayınız.

MTV borcunuzu ödemek için öncelikle sorgulama yapmanız gerekmektedir. Bu sorgulamayı nasıl yapacağınızı şimdi sizlere anlatacağız. Öncelikle online MTV sorgulama için motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme bölümüne tıklamalısınız. Online MTV sorgulama ekranında önce plaka bilginizi, özel plaka bilginizi, vergi kimlik numarasını, TC kimlik numarasını ve son olarak tescil tarihi bilgilerini girmeniz gerekir. Son olarak tamam butonuna basınız.

Eğer MTV vergi borcunuz varsa aşağıda sizlerle paylaştığımız ekran görüntüsü ile karşılaşacaksınız. MTV vergi borcunuzun olması halinde bu bölümdene kredi kartı ödeme yöntemi ile MTV vergi borcunuzu online olarak ödeyebilirsiniz.

Eğer MTV borcunuz yoksa karşınıza çıkacak ekran aşağıdaki gibi olacaktır. Açılan ekranda MTV vergi borcunuz yoktur diyorsa herhangi bir ödeme yada işlem yapmanıza gerek yoktur.


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*