MTV ÖDEME


MTV ÖDEME

MTV ödeme işlemini gerçekleştirebilmek için öncelikle MTV sorgulama yapmanız gerekmektedir.

Kredi kartı ile MTV ödemesi yapmak için, GİB ile anlaşması bulunan bankalara ait kredi kartlarıyla birlikte 02:00-22:00 saatleri arasında işlem yapmalısınız.

Motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme ekranı açıldığında sizden istenen bilgileri doğru olarak girmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde sorgulama gerçekleştiremediğiniz gibi ödeme safhasına da geçiş yapamazsınız.

GİB anlaşmalı bankaları ; Akbank, Garanti bankası, Halkbank, İş bankası, YKB, HSBC, Finansbank, Bankasya, TEB, Vakıfbank, Ziraat bankası ve Denizbank olarak sayabiliriz.

MTV Ödeme Nasıl Yapılır?

  • Öcelikle aşağıda size verdiğimiz MTV sorgulama bağlantısına tıklayınız.
  • Açılacak sayfada bulunan Plaka, Özel Plaka, T.C. Kimlik Numarası veya Vergi Kimlik Numarası, Tescil Tarihi bilgilerini girerek tamam butonuna basarak sorgulamanızı yapınız.
  • Yeni açılacak sayfada Mükellef Bilgileri, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Ceza Bilgileri, Tahsilatlar ve Beyanlı Trafik Cezası Ödeme seçenekleri yer almaktadır.
  • Buradan Motorlu taşıtlar vergisini seçiniz.
  • Sonrasında açılan bölümden ödeme yapmak istediğiniz MTV dönemini seçerek kredi kartı ile ödeme butonuna basıp işlemi tamamlayınız.

MTV Sorgulama ve Kredi Kartı İle Ödeme İçin : TIKLAYINIZ

 Etiketler: , , , , , , , ,

Yorum Yaz

gib.gen.tr 2015 hakları saklıdır.Sitemizin devlet kurumlarıyla herhangi bir alakası olmadığı gibi sizinle paylaştığımız yazılar tamamen bilgilendirici ve yönlendirici içeriklerden oluşmaktadır.T.C Devletinin vergi işlemlerinin yapıldığı resmi internet sitesi www.gib.gov.tr sitesidir.
www.gib.gen.tr Domain