MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ HESAPLAMA


Gelir İdaresi Başkanlığı’nın internette, işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz amacı ile hizmet sunmuş olduğu İnternet Vergi Dairesi, özellikle motorlu araç vergisi ile ilgili olan işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilmenize olanak sağlayacak seçenekleri sizlere sunmaktadır.  Bu seçenekler içerisinden de motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama Nasıl Yapılır?

İnternetten motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işleminiz için önce İnternet Vergi Dairesi sayfasını açmanız gerekmektedir. Bunu sayfamızın sonunda yer alan bağlantı ile gerçekleştirebilirsiniz. Bu noktada öncelikle aracınızın tipini seçmeniz gereklidir.

Daha sonra aracınızın yaşını ve motor silindir hacmini girmeniz gerekmektedir. Bu sayede motorlu taşıt vergisi hesaplama işleminizi gerçekleştirerek, yıllık tutar, ödenecek yıllık tutar, ilk altı aylık tutar ve ikinci altı aylık tutar bilgileriniz görebilirsiniz. Bu işlem hem ödeyebileceğiniz tutarlar ile ilgili olarak bir öngörü alabilmenize olanak sağlamakta hem de online olarak yapabilmeniz nedeni ile sizlere büyük bir kolaylığı bu konuda da sağlamaktadır.

Motorlu taşıtlar vergisi hesaplama sayfasını sizlerle paylaşıyoruz. Bu sayfada sorgulama yapmak istediğiniz araca ait bilgileri eksiksiz ve tam olarak girerek ödemeniz gereken MTV miktarını öğrenebilirsiniz. Sizinde bildiğiniz gibi motorlu taşıtlar vergisi 2 taksit şeklinde ödenmektedir. Ödeme aşamasında istenildiği taktirde 2 taksit aynı anda da ödenebilmektedir.

                                                                                 MTV Hesaplama

Yıl 2020
Araç Tipi Seçiniz
Aracın Yaşı
Motor Silindir Hacmi
Yıllık Tutar

ÖDENECEK
Yıllık Tutar
İlk Altı Aylık Tutar
İkinci Altı Aylık Tutar

Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama İçin :

 


Leave a Reply

Your email address will not be published.


*