MOTORLU TAŞIT SORGULAMASI VE KREDİ KARTI İLE ÖDEME


Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işlemlerinizi, aslında sorgulama işleminizi gerçekleştirdiğiniz noktadan gerçekleştirebilme olanağınız bulunmaktadır. Bu noktada internet üzerinde yer alan ve Gelir İdaresi Başkanlığı tarafından hizmete sunulan online hizmet sayfası, İnternet Vergi Dairesi üzerinden gerçekleştirebilirsiniz.

Motorlu Taşıtlar sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işleminizi bu İnternet Vergi Dairesi üzerinden kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için ilk olarak yapmanız gereken online hizmet sayfası olan İnternet Vergi Dairesi sayfasındaki Motorlu Taşıt sorgulaması sayfasını açmak olacaktır.

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme Nasıl Yapılır?

Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işlemi için plakanızı girmeniz gerekmektedir. Bu noktada eğer özel plakanız var ise evet seçeneğini işaretlemeniz gerekmektedir. Daha sonra T.C. kimlik numarası veya Vergi Kimlik numarasından birini girmeniz gerekmektedir. Ardından da tescil tarihinizi girerek tamam sekmesine tıklamanız gerekmektedir.

Bu sayede Motorlu taşıt sorgulaması ve kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştireceğiniz sayfa açılacak ve burada borcunuz bulunuyor ise kredi kartınız ile online olarak ödeme işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ HESAPLAMA

Motorlu taşıtlar vergisi hesaplama işlemleri için internet vergi dairesinden yardım almalısınız. Motorlu taşıtlar vergi hesaplama bölümü aşağıda verdiğimiz örnek sayfadır. Bu sayfada aracınıza ait gerekli bilgileri doldurarak aracınızın MTV ödemesini öğrenebilirsiniz. Sevgili okuyucularımız aşağıdaki hesaplama ekranından işlem yapılamaz. MTV hesaplama yapmak için internet vergi dairesi bağlantısına gidiniz.

                                                          Motorlu Taşıtlar Vergisi Hesaplama

Yıl 2020
Araç Tipi Seçiniz
Aracın Yaşı
Motor Silindir Hacmi
Yıllık Tutar

ÖDENECEK
Yıllık Tutar
İlk Altı Aylık Tutar
İkinci Altı Aylık Tutar

MTV ÖDEME İÇİN :


1 Comment Posted

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*